Ana sayfa new products/Yeni Ürünler testo Saveris 2: SICAKLIK VE NEM İZLEMEDE YENİ TEKNOLOJİ

testo Saveris 2: SICAKLIK VE NEM İZLEMEDE YENİ TEKNOLOJİ

PAYLAŞ

testo Saveris 2 ile otomatik olarak ortam koşullarını izlemeyi önemli ölçüde kolaylaştıran Testo, nesnelerin internetine girişi konusunda ilk ölçüm teknolojisi üreticilerinden biri oldu.

Yanlış iklim koşullarının ciddi sonuçlar doğurabileceği yerlerde sıcaklık ve nemin izlenmesi önemlidir: Server ve kontrol odalarında yüksek sıcaklıklar ve nem değerleri bilgi-işlem komponentlerinin etkinliğini olumsuz yönde etkiler, üretim mahallerinde aşırı hava nemi hem ürün kalitesini hem de üretimde kullanılan otomasyon bileşenlerini bozabilir ve gıda üretiminde, çok yüksek sıcaklıklar hassas ürünlerin dejenerasyonunu hızlandırabilir.

Şimdiye kadar bunu önlemek için iki yöntem vardı: dataloggerlar ve otomasyon tabanlı veya benzer izleme sistemi. Dataloggerlarda tek başına değerlerin okunması zahmetlidir ve limit değer ihlallerini otomatik olarak bilgilendirmezler. Otomasyon temelli sisteminin en büyük dezavantajı da karmaşıklığıdır. Zaman alıcı kurulumlara ihtiyaç duyarlar, edinimi ve bakımları ile hiç de ucuz sayılmazlar. testo Saveris2_p_ap_sta_005788_EN

Tüm ölçüm verileri, herhangi bir cihaz üzerinde, her zaman kullanılabilir

testo Saveris 2, kolayca her yerde ve her zaman sıcaklık ve nem takibi yapabilmek amacıyla geliştirildi – güvenlikten ödün vermeden, zaman alıcı yazılımlar ya da karmaşık kullanım kılavuzları olmadan. Bunu başarmak için, Testo interneti kullanmaya başladı. Artık sadece sürekli internete bağlı bir bilgisayar değil, günlük objelerde bu teknolojiyle kullanılabiliyor. Bu onu “akıllı” yapıyor ve web ile birbirleri arasında bilgi alışverişinde bulunmalarına olanak sağlıyor. Nesnelerin interneti ve bulut teknolojisi Endüstri 4.0 ile birlikte üretimden günlük hayatımıza kadar her alanda karşılaştığımız önemli teknolojiler. Testo da bu önemli trendi müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm üretecek bir izleme sistemi halinde kullandı.

Yeni testo Saveris 2’nin çalışma prensibi tam olarak şöyledir: Sistem sıcaklık ve nem değerlerini sensörler vasıtasıyla kaydeder ve onları bulut WiFi üzerinden iletir. Ölçüm verileri Testo Bulut’ta güvenle depolanır ve istenildiği an ve de dünyanın herhangi bir yerinde bu veriler bir akıllı telefon, bilgisayar veya tablet kullanılarak çağrılabilir. Böylece ölçüm değerlerini sürekli kontrol altında tutmak için sorumlu kişilerin her zaman iş yerinde olması baskısını ortadan kaldırır. Bir sınır değer ihlal edilirse, SMS ve e-posta ile otomatik olarak bir alarm gönderilir.

Esneklik ve güvenlik birarada

2015 itibariyle, çeşitli farklı versiyonları ile birlikte testo Saveris 2 piyasaya sürüldü. Bulut kullanımı için ileri seviye Advanced yazılımının ücretsiz olduğu 2015 promosyon paketi ile birlikte beş farklı sıcaklık ve nem probu kullanıma hazır. Daha fazla bilgiye http://www.testo.com.tr/kablosuz-veri-kayit-sistemi-testo-saveris-2/index.jsp web adresinden ulaşabilirsiniz.