Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Ürün ve Süreç Seviyelerinde Kaliteyi Arttırmak

Ürün ve Süreç Seviyelerinde Kaliteyi Arttırmak

PAYLAŞ
"Eplan ePulse tedarik zinciri içerisindeki son kullanıcılar, makine ve tesis tedarikçileri ve endüstriyel üretimdeki bileşen üreticileri arasında bağlantı görevi görüyor." diyor Eplan ve Cideon Yönetim Kurulu Başkanı Sebastian Seitz

Çözüm sağlayıcısı Eplan bir süredir bulut tabanlı sistemler sunmakta. İlk olarak Eplan Data Portal, cihaz verisi indirmek için üretici kütüphanesi olarak tüm dünyada yayınlanmakta. Eplan eView ise 2019 yılının başından bu yana ECAD projelerinin redlining (kırmızı işaretleme) iş akışı kullanılarak görüntülenebildiği, onaylanabildiği ve yorumlanabildiği çözüm yelpazelerini genişletiyor. Şimdi Eplan ePulse ile şirketin güçlü bulut geliştirme için izlediği yol müşteri ve ortaklarla diyalog kurularak sistematik bir şekilde devam ettiriliyor.

Şirketin en yeni çözüm teklifi olan Eplan ePulse, veriyle projeleri, disiplinleri ve tüm dünyadaki mühendisleri bir araya getiren komple bir bulut tabanlı sistemler ağının temelini oluşturuyor. Kullanıcılar internet tarayıcıları kullanarak mevcut Eplan Platformunun ürün dünyasını veri bazlı değer zinciri üzerindeki yeni fonksiyonlar ile geliştiren uygulamalara erişim sağlayabiliyorlar. Eplan ePulse’un açık tasarımı içerisinde pek çok farklı veri formatı ve diğer sağlayıcıların sistemleri için arayüzlere erişim sağlama planları da bulunuyor.

Tedarik zincirinde bağlantı

Eplan eView, mühendislik ve üretim ile bakım gibi aşağı akım süreçler arasında kesintisiz redlining iş akışı sunuyor. Proje verisi her zaman bulutta mevcuttur.

“Bulut çözümlerimiz için atik geliştirme yöntemleri kullanıyoruz ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını yakından takip ediyoruz,” diyor Eplan ve Cideon CEO’su Sebastian Seitz. “Eplan ePulse tedarik zinciri içerisindeki son kullanıcılar, makine ve tesis tedarikçileri ve endüstriyel üretimdeki bileşen üreticileri arasında bağlantı görevi görüyor. “Eplan ePulse içerisinde depolanan veri hem bir şirketin kurum içi üretimi için sistem tanımıdır hem de otomasyonla ilgili dijital ikizin tüm boyutları için müşteri dökümantasyonudur.” “Dijitalleşme çağında bu müşterilerimizin dijital veriye tamamen güvenebilmesini sağlıyor.” diyor Seitz. Bu amaçla Eplan bugünün düşünce kuruluşlarının

tarzında ivme yaratan bir ünite geliştirdi. Burada deneyler yürütüldü ve müşteri ve ortaklarla görüşüldü. Her düşünce vücut bulmaz ama yaratıcı düşünce her zaman iyi karşılanılır ve teşvik edilir.

Eplan’ın bulut tabanlı sistemlerine genel bir bakış

• Eplan eView ile Eplan Platformunda oluşturulan mühendislik projelerine buluttan doğrudan erişilebilecek.Bu, proje verilerinin herhangi bir zamanda herhangi bir yerden görülebileceği anlamına geliyor. Redlining işlevi, üretim veya bakım bölümündeki çalışanların şemalardaki değişiklikler için kendi önerilerini eklemelerini sağlar.

• Eplan Data Portal, çok sayıda bileşen üreticisinin yüksek kaliteli ürün kataloglarına web tabanlı erişim sunar. Eplan Platformunda sabitlenen tüm çözümler bu web hizmetine eşit erişime sahiptir. Bileşenlerin Eplan belgelerine kolayca sürükleyip bırakılması, mühendislik tasarımı için gereken zaman ve çabayı azaltır ve makine ve tesis belgelerinin kalitesini artırır.

• Eplan Cogineer’in bulut versiyonuyla bir şablon kütüphanesinden sadece birkaç tıklamayla doğrudan tarayıcı da şematik oluşturma, yakında mümkün hale gelecektir.. Yeni genişletilmiş sürüm olan Eplan Cogineer Advanced ise ilave işlevler sunmaktadır: yapılandırma değişkenlerinin ve değer kümelerinin içe aktarılması ve alt işlevlerin yeniden kullanımı, model oluşturmayı daha da kolaylaştırır.

Arkaplan

Bulut çözümleri veri ve işlem standardizasyonunu geliştirmek için etkili bir yöntemdir. Mühendislikte bu ürün ve süreç seviyelerinde süreç optimizasyonu ve iyileştirilmiş kalite için yeni şanslar anlamına gelmektedir. En nihayetinde tüm katılımcılar tedarik zincirine erişimi genişletme seçeneğiyle birlikte aynı veritabanı üzerinden çalışıyor olacaklar. İlgili mühendislik verisi değişimi için merkezi bir lokasyon olarak bulut hızlı bir erişim sağlar ve böylelikle bu ağ geçidini herhangi bir lokasyondan yüksek kaliteli dijital veriye kullanımı son derece kolay kullanımlı bir hale getirir. Eplan ePulse şirketlere bugünün dünyasında rekabetçiliklerine koruma vimkanı e uzun dönemde devamlı bir başarı potansiyeli sunar.

Daha fazlası için: https://www.eplan.de/hm19