Ana sayfa new products/Yeni Ürünler YENİ ATHLONIX 22DCP FIRÇALI DC MOTORLAR

YENİ ATHLONIX 22DCP FIRÇALI DC MOTORLAR

PAYLAŞ

Portescap, yeni nesil yüksek güç yoğunluğuna sahip fırçalı DC motorları tanıttı. Athlonix DCP motorlar, geniş bir uygulama yelpazesi için fiyattan performansa verimlilik sağlayacak en uygun çözümü sizlere sunuyor. 22 mm çapındaki yeni 22DCP motor, maksimum güç yoğunluğu ve motorun kullanım ömrü boyunca sürekli dayanıklılık sağlayan, kendinden destekli bobin ve manyetik devreye sahip çekirdeksiz bir tasarımdan oluşuyor.

Athlonix 22DCP motorlar, değerli metal komütasyonlu motor ve içinde alniko mıknatısı bulunan grafit komütasyonlu motor olmak üzere 2 seçenek halinde bulunuyor. Karbon fırça için hazırlanan sabit kuvvetli benzersiz yay tasarımı sürekli performans sağlayacağını bir bakışta belli ediyor. Ayrıca elektro erozyon kısıtlayıcı bobin de pakete eklenebilir bir seçenek olarak sunuluyor ve bu eklenti ile birlikte motorun, kullanım ömrü boyunca en yüksek performansla çalışması sağlanabiliyor.

Bu yeni ürün 6,5 mNm’ye kadar sürekli tork sağlamakla birlikte benzeri motorlardan daha yüksek stall tork gücüne sahip. Athlonix 22DCP motorlar; tıbbi&endüstriyel pompalar, gaz analiz cihazları ve güvenlik & erişim, elektrikli aletler gibi birçok uygulama alanı için ideal olarak tasarlanmış bulunuyor.

Portescap Fırçalı DC Motorlar Ürün Hattı Müdürü Sunil Kumar ürün ile ilgili şunları söylüyor: “Athlonix motorlar belirli bir çapa kadar maksimum manyetik akı ve amper sarımı sağlayan özel bir kendinden destekli bobinle güçlendirildi. Buna karşılık olarak tipik kendinden destekli bobinlerde, manyetik devredeki manyetik akı yoğunluğunu etkileyen kısıtlamalar bulunmaktadır. Bu da ayrıca güç çıkışını ve motorun dayanıklılığını kısıtlamaktadır.”

Ürün parçalarındaki standardizasyon ve tasarımındaki modülerlik, ürünü çeşitli uygulamalara göre hızlı bir şekilde uyarlamaya olanak tanıyor. Standart konfigürasyonlar maksimum 1 haftalık tedarik süresiyle teslim edilebiliyor.

Athlonix motorlar çeşitli ebat ve oranlardaki enkoder ve dişli kutularına uyumlu olmakla beraber online motor konfigürasyon tanımlayıcımız MotionCompass™ tarafından da destekleniyor. Athlonix motorlar ISO sertifikalı tesislerde üretilmekte olup RoHS uyumludur.

www.portescap.com