Ana sayfa OTOMASYON OKULU YENİ BİR PARALEL ÇALIŞMA ÖZELLİĞİNE SAHİP RPS ENDURANCE İNVERTÖRLER

YENİ BİR PARALEL ÇALIŞMA ÖZELLİĞİNE SAHİP RPS ENDURANCE İNVERTÖRLER

PAYLAŞ

Yeni bir paralel çalışma özelliğine sahip RPS Endurance invertörler, 2.25 Mwac’a kadar olan 20 fit “ICON ND” istasyonlarında mevcut olan paralel çalışma özelliği sunuyor.

Bonfiglioli’nin RPS Endurance invertörleri uyumlu bir şekilde çalışmaya şimdi hazır: Yeni tandem özelliğinin uygulanması ile iki birim paralel olarak tek bir orta gerilim trafo sargısında sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu, megavatlık ölçekli PV istasyonları için performans ve RPS Endurance invertörlerinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

50°C ortam sıcaklığında 563 kWac’a kadar olan tekli RPS Endurance birimlerinin daha geniş güç aralığı sayesinde, yeni özellikler, düşük ortam sıcaklıklarında, sınıfının en iyisi olan %15 kalıcı aşırı yük kapasitesi (648 kWac’a kadar) ile eşleşmiş ortak bir AC bağlantısına sahip 1MW+ tandem yapılandırmalarının zahmetsiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Rekor bir kaplama alanı ile üretilmiş ve en zorlu koşullarda bile maksimum üretkenlik için tasarlanmış olan bu seviye oranları, RPS Endurance’ı tamamen kompakt bir elektronik santrali haline getiriyor.

İç mekan kullanımına uygun PV invertörleri için benzersiz bir özellik, yenilikçi iki-bölgeli ortam koruma sistemi RPS Endurance’ı diğer çözümlerden ayırıyor ve ABD’nin güneyi gibi bölgelerde olduğu gibi santral kurulumu ve çalışması için ağır şartlar olduğunda tercih edilen bir seçenek haline getiriyor. Akıllı kapsülleme tasarımı, aktif bileşenlerin tam IP54 ortam koruma derecesi sayesinde çalışma süresini en üst düzeye çıkarıyor. Gelişmiş hava soğutma teknolojisi sayesinde, invertör tasarımı olağanüstü bir güvenilirlik ve servis kolaylığı sağlıyor. Çeşitli kendi kendine koruma işlevleri ve şebeke yönetim seçenekleri ile RPS Endurance, hızlı gelişen global PV pazarında, güç kontrolü gereksinimlerinizi karşılamak üzere için üretildi.

RPS Endurance 2 x 2 birimli RPS İstasyonu ICON ND elektrik şeması.

Yeni RPS İstasyonu ICON ND serisi, RPS Endurance invertörlerin 2×2 birimini, istasyon başına 2.25 Mwac’a kadar mükemmel bir güç değerine ulaşan kompakt bir 20 fit konteyner tasarımına entegre ediyor. Bu mükemmel kompaktlık, kanıtlanmış ve bakımı kolay bir cebri havalandırmalı soğutma sistemi ile eşleşmiştir. ICON ND istasyonları, müşterilerin proje işletim sürelerini önemli derecede düşürmelerini sağlayan harici trifaze ve orta gerilimli bir trafoya bağlanmaya hazır şekilde teslim edilir.