Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Z Telemetri’den Protokol Dönüştürücüler

Z Telemetri’den Protokol Dönüştürücüler

PAYLAŞ
www.ztelemetry.com

Saha uygulamalarında ihtiyaçlara göre farklı sistemlerin devreye alınması gerekir. Enerji ya da üretim SCADA sistemlerinden, Yangın-Alarm sistemlerine, enerji yönetim sistemlerinden bina otomasyon sistemlerine birçok farklı uygulama aynı azmanda birçok farklı Protokol anlamına gelmektedir. Bu Protokol havuzunda tüm cihazların birbiri ile kesintisiz ve güvenilir bir şekilde haberleşmesi ancak Protokol Dönüştürücüler kullanılarak mümkün olmaktadır.

z telemetri (1)
Hilscher marka protokol dönüştürücüler aynı otomasyon ağında ya da farklı otomasyon ağları arasında veri transferi ve dönüşümü için kullanılır. Bu dönüştürücüler ucuz maliyet avantajı ve kolay uygulama imkanı sunar ve bu sayede seri bus, klasik Fieldbus, Ethernet, Real-Time Ethernet uygulamaları veya bunların kombinasyonları arasında rahatlıkla kullanılır. Tüm endüstriyel otomasyon projelerindeki protokolleri destekler.

Hilscher marka protokol dönüştürücüler Windows tabanlı SYCON.net yazılımı ile programlanır ve yönetilir. Cihaz üzerinde kolay kullanım için LEDler mevcuttur. Protokol dönüşümü için gerekli firmware cihaz içerisine bu yazılım ile yüklenir ve tek bir cihaz modeli ile aynı fiziksel ağdaki tüm dönüşümler kolay firmware değişikliği ile gerçekleştirilir. Örnek olarak aynı cihaz hem PROFIBUS Slave hem de PROFIBUS Master olarak programlanabilir.

Desteklenen bazı protokoller: CANopen, DeviceNet, EtherCAT, Ethernet/IP, Modbus TCP, Modbus RTU, POWERLINK, PROFIBUS, PROFINET, SERCOS vb.

z telemetri (3)Sierra Monitor Company firmasının sunduğu ürünler bina ve endüstriyel otomasyon uygulamaları için çözüm olmaktadır. 250 noktadan 10.000 noktaya kadar otomatik cihaz algılama ve web arayüzü ile kolay kullanım özellikleri ile sistem entegrasyonu yapan firmalar için idealdir. Bina yönetim, havalandırma, yangın vb. sistemlerdeki 140’dan fazla protokol için destek mevcuttur. Bina ve otomasyon sistemlerindeki her uygulama için çözüm mevcuttur.

Desteklenen bazı protokoller: RS-485, RS-232 ya da RS-422 Seri, Ethernet ve/veya LonWorks arayüzleri ile KNX, BACnet/IP, BACnet MS/TP, LonWorks, M-Bus, Modbus RTU, Modbus TCP, JCI Metasys N2, SNMP, XML protokolleri arasından dönüştürücü olarak çalışır.