Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Zaman-Mekan Bağımsız Çözümlerle Otomasyondaki Zorlukları Aşın

Zaman-Mekan Bağımsız Çözümlerle Otomasyondaki Zorlukları Aşın

PAYLAŞ

Otomasyon sistemlerinde zaman ve mekandan bağımsız şekilde sunulan esnek çözümler sektörde fark yaratıyor. Kendi geliştirdiği geniş kapsama alanı sunan özel teknolojisi ile kablosuz endüstriyel IoT çözümlerinde avantaj yaratan Skysens, üretim alanlarını istenilen zamanda, istenilen yerden erişilebilen ve 360 derece izlenebilen akıllı endüstrilere dönüştürüyor. Farklı ihtiyaçları tek bir kablosuz ağ üzerinden yanıtlama ve yönetme imkanı tanıyan Skysens ile eski otomasyon yöntemlerindeki zorlukları aşmak mümkün.

“Uçtan uca çözümüyle 360 derece izleme imkanı”

Skysens Kurucu Ortağı Burak Polat, “Skysens olarak eski tip otomasyon sistemlerine göre çok daha pratik bir çözüm sunuyoruz. Tak-çalıştır tasarımıyla kablosuz bir çözüm sunduğumuz IoT sistemlerinde kabloya, ek donanıma ya da altyapıda herhangi bir değişikliğe gerek kalmıyor. Sistem dakikalar içinde kullanıma hazır olabiliyor, üretimi durdurmaya bile gerek kalmıyor. Uçtan uca sağladığımız çözümle, nerede olursanız olun 360 derece izlenebilen, çok büyük alandaki çok farklı altyapıların yönetilebildiği ve kapsamı her an genişletilebilir ve büyütülebilir bir ağ yapısı sunuyoruz” dedi. 

Skysens Kurucu Ortağı Burak Polat

“Uzun mesafelerde kesintisiz çalışma kabiliyeti”

IoT sistemlerinin, donanım altyapıları sisteminin genelini kuran teknolojiyle uyumlu olmamasının problemleri artırdığını belirten Polat, “Endüstriyel alanlarda zamanla değişen ihtiyaçlar olabiliyor, bunlara yanıt veremeyecek, esneklikten uzak çözümler maalesef ek donanımlara ihtiyaç duyuyor ve ekstra maliyetler yaratıyor. Aynı zamanda takip edilecek altyapıların hem iç hem de dış ortamlarda bulunması ve toplam alanın hayli geniş olması, uzun mesafelerde kesintisiz çalışma kabiliyeti istiyor. Skysens olarak hem iç hem de dış ortamlarda birbirinden farklı birçok ihtiyaca aynı ağ yapısı üzerinden çözüm sunabilme kabiliyetine sahibiz” diye belirtti.

Skysens Hakkında

Skysens, 2015 yılında kurulan ve ana odağı endüstriyel kablosuz IoT çözümleri olan bir teknoloji şirketidir. Her tür endüstriyel alanlar ve binalar, şehirler, havaalanları, stadyumlar, hastaneler gibi diğer dikey sektörler için kolay uygulanabilir, basitleştirilmiş ve yüksek performanslı IoT çözümü sunmayı amaçlamaktadır. Kendi benzersiz yazılımı, donanımı ve tasarımıyla kapsamlı ve ölçeklenebilir IoT çözümünü uçtan uca sunan Skysens, dünyanın en çok büyüme kaydeden kablosuz IoT şirketlerinden biridir.

www.skysens.io