Ana sayfa OTOMASYON OKULU 4G Endüstriyel Router’lar

4G Endüstriyel Router’lar

PAYLAŞ

Z Telemetri firması olarak stabilitesi ve zengin ürün gamı ile tanınmış Four Faith markasının endüstriyel 3G-4G-4,5G ürünlerini sunmaktayız. Ürünlerimiz, GSM şebekeler üzerinden esnek ve güvenilir mobil ağların oluşturulmasını sağlayan profesyonel cihazlardır.

Düşük veri iletim gecikme süreleri ve mevcut mobil ağların sunduğu yüksek veri iletim hızları, pahalı ve kompleks kablolama işlemlerinin gerekliliğini ortadan kaldırmıştır. Bu sayede yüksek taleplerin olduğu mobil şebeke uygulamalarında dahi makineden makineye bağlantı için en verimli ve eksiksiz çözümler sunulmaktadır. Modern mobil ağlar sayesinde kablo ile ya da uydu şebekeleri ile kurulmuş ağlara yüksek performanslı yedek sistemler kurmak kolaylaşmaktadır. Bu kapsamda internet erişimi sağlamak ya da yedek bir haberleşme altyapısı kurmak olsa dahi firmamızın sunduğu Four Faith Router ve ve Modemler en esnek çözümleri sağlamaktadırlar.

Sunulan tüm ürünler mobil ağ ve seri haberleşme ihtiyaçlarınıza yüksek performanslı ve esnek çözümler sunmaktadır. Ürünlerimizde hem RS232 hem de RS485 çıkışı mevcuttur. Serial-to-IP özelliği ile seri ara yüzü olan hemen hemen her cihaza bağlanılabilir, bu cihazlar kontrol edilebilir ve bu cihazlardan veri transferi gerçekleştirilebilinir. Ayrıca ModbusRTU-to-ModbusTCP özelliği ile de Modbus SCADA ağlarının mobil ağlar üzerinden haberleşebilmesini de sağlanır ve makineden makineye bağlantı kolaylaşır. Çift SIM kart desteği de alternatifli şebeke kullanımını sağlayarak cihazın iletişim güvenilirliğini arttırmaktadır.

Cihazlarda 1 ila 4xETH portu bulunabilir ve istenilen noktalarda Wi-Fi tarafında IEEE802.11b/g standardının yanı sıra en güncel IEEE802.11n standardını da destekleyerek kablosuz ağ erişimi sağlanır. Bu sayede 150Mbps hızına kadar kablosuz haberleşme imkanı mevcuttur. Ayrıca yine cihazlarda Backup WAN girişi de mevcuttur ve mevcut DSL ya da diğer internet hatların yedekli olarak kullanımı, o hattın gitmesi durumunda 3G-4G-4,5G internetin devreye girmesi sağlanabilir.

Ürünlerimiz ile VPN bağlantısı kurmak da mümkündür. Ürünlerimiz hem VPN sunucu hem de istemci olarak çalışabilir. Bu sayede küçük projeler için VPN sunucu alma maliyeti ortadan kalkar. VPN protokolleri olarak PPTP, L2TP, OPENVPN, IPSEC ve GRE destekleri mevcuttur. Açılan VPN tünnellerinde farklı protokollerin aynı anda kullanımı da söz konusu olabilmektedir.

Endüstriyel haberleşme sistemlerinde en önemli noktalardan biri de haberleşmenin kesintisiz olması ihtiyacıdır. Four Faith Endüstriyel Router’larda bu amaçla haberleşme stabilitesini artırıcı uygulamalar yazılımsal ya da donanımsal olarak yapılabilmektedir. Four Faith marka endüstriyel haberleşme modemleri haberleşme stabilitesini arttırma amacı ile üç farklı uygulamayı destekler:

  • Keep Online Detection: Belirlediğimiz süre periyotlarında aktif olan bir server adresine Ping atmak yoluyla internete çıkışının olup olmadığını kontrol eder. Eğer bağlantısı yok ise Reconnect ederek internete erişmeye çalışır.
  • Keep Alive: Baz istasyonlarından kaynaklanan bağlantı kopukluklarının önüne geçmek için, modemlerimiz belirlediğimiz süre periyotlarında otomatik olarak Restart atmak.
  • SMS Aplication: SMS özelliği sayeside cihazın yanında gitmeden uzaktan SMS vasıtasıyla Restart atmak.

Çok sayıda cihazın aynı projede kullanılması durumunda cihazları uzaktan yönetmek, toplu konfigürasyon değişikliği ya da toplu yazılım güncellemesi ( firmware update) gerçekleştirmek gibi ihtiyaçlar ortaya çıkar. Four Faith firmasının sağladığı Türkçe arayüzlü NMS(Network Menagment System) Yazılımı, projede kullanılan bütün Four Faith router’ların WEB tabanlı bir yazılım sayesinde tek bir noktadan kontrolünü ve yönetimini sağlamaktadır. Bu özellik son kullanıcısına her yönden avantaj sağlamaktadır.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra fiyat avantajı ve Z Telemetri’nn sunduğu satış sonrası teknik servis, Four Faith Endüstriyel 3G-4G-4,5G Router’ların otomasyon projelerinde tercih edilen marka olarak lider konumda olmasını sağlamaktadır.

Z Telemetri
Ali Uğur Çelik

www.4groutermodem.com