Ana sayfa Hot topıcs/Güncel ARC Informatique Ve Ubiquicom, Scada Uygulamasına Konum Bilgisi Ve Güvenliği Katmak İçin...

ARC Informatique Ve Ubiquicom, Scada Uygulamasına Konum Bilgisi Ve Güvenliği Katmak İçin Güçlerini Birleştiriyor

PAYLAŞ

ARC Informatique, HMI/SCADA yazılım sektöründe bağımsız bir tedarikçi. Ana ürünü PcVue® sayesinde şirket 30 yıldan bu yana otomasyon sektörünün gelişimine katkıda bulunuyor. PcVue Çözümleri endüstriyel işlemler, hizmetler ve altyapı denetiminde esnek bir çözüm sunuyor.

İtalya’nın Milano kentinde bulunan Ubiquicom, insanların ve kıymetli eşyaların alışılmadık teknolojiler kullanarak alışılmadık bağlamlar içinde konumlandırılması ve izlenmesi konusunda ürün ve hizmet tasarlama ve geliştirmede uzmanlaşmış ödüllü bir teknoloji firması.

Teknolojik yenilikler konusunda önde gelen bu iki şirket eşsiz bir mobilite çözümü sunmak için güçlerini birleştirip işbirliği yapmayı seçti. Bu ortaklık, mobiliteyi gözetim sistemlerinin merkezine yerleştirecek müşterek bir çaba olarak dışarı yansıyor. ARC Informatique LoRa, Sigfox vb. yerleşik ağlarla arabirim kurarak Nesnelerin İnterneti (IoT) alanına adım atmak istiyor.

İç ve Dış Mekan Konumlandırma Hizmetlerinde Yeni Özellikler

Ubiquicom, biyometrik ve çevresel parametrelerin gerçek zamanlı takibine bağlı olarak Yer Bulucu Birim içeren PcVue Geo Harita Kontrol üzerine yeni bir üst katman uygulaması ekliyor.

Web hizmetleri üzerinden ayarlanıp işleme alınması son derece kolay olan bu yeni özellikler, coğrafi bir haritada doğrudan PcVue işaretleri (sembollerle gösterilebilir) olarak gösterilen insanlar ve kıymetli eşyaların saptanması ve izlenmesine olanak sağlıyor. Bu saptama ve izleme faaliyeti ağ türünden ve mevcut iletişim biçimlerinden (GSM, Kablosuz, Bluetooth, BLE) bağımsız olarak iç ve dış mekanda verimli oluyor.

ARC Informatique bu işbirliği aracılığıyla SCADA’ya yönelik yenilikçi bir mobil teklif sunma tutkusunu teyit etmiş oluyor.

www.kr-iit.com