Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Yeni Genişletilmiş Ürün Yelpazesiyle ETT Lineer Motor Serisi Yüksek Performans ve Hassas...

Yeni Genişletilmiş Ürün Yelpazesiyle ETT Lineer Motor Serisi Yüksek Performans ve Hassas Kontrol Sunuyor

PAYLAŞ

Hareket ve kontrol teknolojilerinde öncü firmalardan olan Parker, ETT lineer motor, milli aktüatör serisini genişleterek lineer motor alanındaki çözümlerini arttırıyor. İleri seviyede pozisyon kontrölü gerektiren pnömatik uygulamaların yerine kullanılması ideal olan ETT serisi, yüksek termal verimliliği ve düşük bakım ihtiyacıyla beraber zorlu şartlarda kullanım için IP67 koruması ile donatıldı.

4 farklı uzunluk ve boyut alternatifi olan ETT tubular motor serisi 2083N maksimum kuvvet gibi yüksek itiş değerleriyle beraber 8m/s hız ve 350m/s2 ivmeye sahip. ETT serisi ±0.05 mm’lik tekrarlanabilirliğiyle, yüksek dinamik performans gerektiren her tür doğrusal taşıma ve pick&place uygulaması için ideal çözümdür. 1 Vpp Sin/Cos enkoderleri ile hassas kontrol ve konumlama garanti edilir. Uygun maliyeti ve enerji tasarrufu ile ETT, ileri seviyede esneklik ve pozisyon kontrolü ile beraber hassas kuvvet ve hız kontrolü gerektiren pnömatik silindir uygulamalarında doğru alternatiftir. ETT’nin DIN ISO 15552:2005-12 pnömatik ISO flanş standardına uyumu sayesinde mekanik montajı basitleştirir ve mühendislik ihtiyacını azaltır.

ETT doğrudan tahrikli bir aktüatördür; bu yüzden kurulum, işletme ve bakım prosedürlerinde istenmeyen zorluklar ve maliyetler çıkarabilecek rulman, dişli kayış veya dişli kutusu gibi mekanik aktarma bileşenlerine ihtiyaç duymadan hareket oluşturabilmektedir. ETT’nin bir diğer önemli özelliği ise ek soğutmaya ihtiyaç duymaksızın yüksek görev döngülerine uyumluluğudur. Bununla beraber motorun başarılı termal verimliliği sayesinde güvenilirliği ve kullanım ömrü oldukça yüksektir.

230 veya 400 (ETT080) VAC besleme gerilimli herhangi bir standard sürücüyle kontrolü sağlanabilen ETT, özel düşük voltajlı sürücü kullanımı ihtiyacını ortadan kaldırır. Parker, ETT’yle kullanıma uygun geniş servo sürücü seçenekleriyle, müşterilerinin tek bir tedarikçiden komple hareket çözümü sağlamasına olanak verir.

ETT Elektrikli Tubular Motor serisi, geniş opsiyonel aksesuar çeşitliliğiyle kolay ve esnek montaj olanağı sağlar. Ayrıca, ETT025 modelinde flying bağlantısına ek olarak motor konnektör opsiyonu da eklendi.