Ana sayfa new products/Yeni Ürünler BOSCH REXROTH’tan YENİ ‘OPM II’ MOBİL FİLTRELEME MONİTÖRÜ

BOSCH REXROTH’tan YENİ ‘OPM II’ MOBİL FİLTRELEME MONİTÖRÜ

PAYLAŞ

Bosch Rexroth, yeni mobil filtreleme monitörü OPM II ile hidrolik sistemlerde mineral yağlardan biyo ve dizel yakıtlara kadar kirlenme seviyesini kontrol altında tutuyor.

Günümüzde mobil makinelerin hidrolik sistemi ve hidrostatik tahrik sisteminde kullanılan sıvılar, genellikle yüksek basınç altında çalışıyor. Hidrolik akışkanın değişimi gibi detaylı bir bakım işlemi yapılması gerektiğinde, genellikle makinenin servis merkezlerine götürülmesi gerekiyor. Bu da uzun süreli vakit kayıplarına yol açabiliyor.

 

Uluslararası Standartlarda Ölçüm: ISO ve SAE

Bosch Rexroth’un geliştirdiği yüksek hassasiyetli ve oldukça az yer kaplayan yeni ‘OPM II’ ise hidrolik sistemlerdeki kirlenme seviyesini ve sıvı saflık eğilimini anlık olarak izleyip kaydedebiliyor. Limit değerleri aşıldığı an, alarm devreye girerek kullanıcıyı anında bilgilendiriyor.

Sistem üzerinde bulunan parçacık monitörü ise ekran aracılığıyla kolayca çalıştırılarak yapılandırılabiliyor.

Hidrolik sistemdeki sıvı saflık seviyeleri ise ISO 4406:99 ve SAE AS4059E derecelendirme sistemlerine göre ölçümleniyor. Entegre veri belleğiyle kirlilik seviyesini sürekli kontrol altında tutan ve kaydeden ‘OPM II’, 420 bara kadar basınçta çalışabiliyor. Ayrıca, izin verilen akış oranı ise 50 – 400 ml/dak aralığında bulunuyor.