PAYLAŞ

Türkiye’de SGE Mühendislik tarafından temsil edilen Chauvin Arnoux Türkiye pazarında ilerleyişini piyasaya sunduğu en yeni teknoloji cihazları ile her geçen gün arttırıyor. Bu cihazlardan biri olan ve sürekli geliştirilen CA 6116N çok fonksiyonlu test cihazı yaptığı ölçümler ile işletmelerin elektriksel donanımlarını ve insan hayatının güvenliğini sağlamada önemli bir rol üstleniyor.

CA 6116N ölçüm, kayıt, raporlama ve yorumlama kabiliyeti ile öne çıkan bir cihaz. Günümüzde tesisat uygunluk kapsamında değerlendirilmesi gereken bütün ölçümleri tek başına yapabiliyor. CA 6116N süreklilik, izolasyon direnci, enerjisiz sistemlerde kazık çakarak topraklama direnci ölçümü, enerjili sistemlerde çevrim empedansı ölçümü, enerjili sistemlerde hat empedansı ölçümü, gerilim düşümü ölçümü, enerjili sistemlerde seçici topraklama direnci ölçümü, kaçak akım rölelerinin testleri, akım ve kaçak akım ölçümü, harmonik ölçümü, güç ve güç faktörü ölçümü, faz sırası tespiti olmak üzere bütün bu testleri yaparak ölçüm sonuçlarını kendi dahili hafızasında saklayabilir.

USB bağlantı arayüzü ile kayıtları PC ortamına kolaylıkla aktarabilir. Eşsiz Türkçe dil destekli yazılımı ile ölçüm sonuçlarına kendi sınır değerlerinizi belirtip otomatik rapor oluşturabilir veya ölçüm yaptığınız hatlara ait koruma elemanlarının akım değerlerini ve tiplerini yazılım içine tanıtılmış koruma elemanları tablosundan seçtiğinizde mühendisliği cihaz kendi yapar, yorumlar ve otomatik rapor oluşturur. Hatta kendi rapor şablonunuzu oluşturabilir, yaptığınız bütün test sonuçlarına ait raporu kolaylıkla kendi rapor şablonunuzdan oluşturabilirsiniz. Cihaz bütün şebeke tiplerini kendi otomatik algılar (TT,TN,TNC,TNS vs.). Bağlantıyı yaptığınız anda Faz-Nötr,Faz-Toprak ve Nötr-Toprak gerilimlerini otomatik olarak ekranda görüntüler. Cihaz 5,7 inç renkli LCD ekrana sahip olması ile en zorlu koşullarda dahi test sonuçları kolaylıkla ekranında görülebilir şekilde tasarlanmıştır. Boyundan asma kayışı ile iki el serbest şekilde çalışmanızda kolaylık sağlar. CA 6116N şarj edilebilen lion bataryası ile kesintisiz kaynak sağlar. Cihaz üzerinde bulunan yardım tuşu operatörüne doğru bağlantıyı yapması için görsel olarak yol gösterir.