PAYLAŞ

Çelikten üretilen çok parçalı konik bağlantı sistemleri, Stauff Connect programının sökülebilir boru bağlantıları için geliştirilmiş bir parçasıdır. Bu ürünler vidalama parçaları, O-Ring’li adaptörler, basınç bilezikleri ve başlık somunlarından oluşmaktadır ve metrik dış çapı 6 ila 42 mm olan bütün borulara uygundur.

Konik bağlantı sistemleri, DIN 3949 standardında 37°lik eğimli uçları olan boruların ISO 8434-1 standardına 24°lik koniler ile sızıntı ve kopma yapmayacak şekilde bağlanmalarını sağlar. Bu ürünler ağırlıklı olarak hidrolik sistemlerinde kullanılmaktadır. Hidrolik sistemlerindeki bağlantılar, güvenlik nedeniyle bugüne dek zahmetli kaynak çalışmaları gerektirmekteydi.

Bu bağlantıların 500 bar (hafif yapı grubu) ve hatta 630 bar (ağır yapı grubu) anma basınca kadar uygun olmaları, aşırı çalışma koşullarında bile kullanılabilmelerini sağlamaktadır.

Stauff Connect bağlantı ürünlerinin tümü gibi, burada da bütün bileşenler anma basıncına karşı dört kat emniyet sağlayacak şekilde üretilir. Yani, patlama basıncı, statik dayanıklılık testlerinde verilen anma basıncının en az 4 katına kadar başarılı bir performans sergilemelidir.

Bir konik bağlantının kesit görünüşü.

37°lik konik adaptörün temas noktalarındaki elastomer yalıtımlar, titreşimlerde ve basınç salınımlarında da sızdırmazlığı istikrarlı biçimde artırır. Korozyona karşı korumada yeni bir standart niteliğinde olan çinko nikel kaplamalar ise, bileşenlerin ömrünü uzatır. Bu bağlantıların kullanım alanları arasında pres üretimi, gemi inşası/denizaşırı sektörler ve mobil hidrolik uygulamaları yer alır.

Bir konik bağlantının parça görünüşü Vidalama parçası, O-Ring’li adaptör, 37°lik konik basınç bileziği ve başlık somunu (soldan sağa doğru).

www.stauff.com