PAYLAŞ

Prysmian Group Türkiye, Türk kablo sektörüne kazandırdığı ilklere “Dikkat! Her Solar (PV) Kablo Aynı Değildir…” girişimi ile bir yenisini daha ekliyor. Yeni etkinliğini ilk kez 1 Ekim günü Kayseri’de ve ardından 2 Ekim günü Konya’da düzenlenen organizasyonlarla tanıtan Prysmian Group Türkiye, ülke genelinde birçok seminer ve tanıtım aktivitesi düzenlemeyi hedefliyor. Kayseri’deki seminerin ardından Seferoğlu Elektrik tarafından yapılan, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde yer alan ve Türkiye’nin en büyük solar parkı ünvanına sahip güneş enerjisi santraline, seminer katılımcıları ile birlikte bir gezi düzenleyen Prysmian Group Türkiye; 2 Ekim günü ise, Konya’da IBC Solar tarafından 2012 yılında devreye alınan ve Türkiye’nin şebekeye enerji veren ilk güneş enerjisi santrali olan Medaş bünyesindeki güneş enerjisi santraline de aynı şekilde bir ziyaret düzenledi.

Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu ise, 4. aşama ile ilgili şunları söyledi: “Türk kablo sektörünün en geniş bilgilendirme ve bilinçlendirme girişimi olan ‘Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…’in ilk 3 aşamasında, sektörümüzün ihtiyaçları doğrultusunda enerji kabloları üzerine çalışmalarımızı gerçekleştirmiştik. 4.aşama ile birlikte ise, yenilenebilir enerji konusunda yapılan çalışmalardan yola çıkarak, Solar (PV) kablolar üzerine testler ve araştırmalar gerçekleştirdik. Ve bir kez daha, yaptığımız testler ve araştırmalar bizi, Türk kablo sektörünü hızlıca bilgilendirmemiz gerektiğine dair ikna etti. Umuyoruz ki, 1 Ekim 2015 itibariyle başlattığımız çalışmaların geri dönüşlerini en kısa sürede alacağız.”

1444047511_Dikkat_HerSolar_PV_KabloAyn__De__ildir__4_“Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi hakkında

Prysmian Group Türkiye, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimini lanse ettiği 2012 tarihinden bu yana, gerçekleştirdiği aşamalar kapsamında 2 ülkede düzenlediği 23 seminerle ulaştığı kişi sayısını 2.100’ün üzerine taşıdı. Girişimin 2. aşamasında sektöre bir yenilik daha getiren şirket, www.prysmianperformanstesti.com web sitesinde ve akıllı telefonlarda erişilebilir olan Kablomatik™ uygulaması ile kablo hesaplamalarının pratik ve kolay bir şekilde yapılmasının yanı sıra doğru kablonun tercih edilmesine de imkan tanıdı. 3. aşamada yapılan yenilikler çerçevesinde ise, 1. ve 2. aşama kapsamında yapılan “Duman Yoğunluğu Testi”, “Sıyrılabilirlik Testi” ve “Gerilim Altında Yanma Testi”ne ilave olarak panolarda aşırı ısınma sonucunda ortaya çıkabilecek yangınlara dikkat çeken “Aşırı Isınma Testi”, yangın anında darbe ve su etkisi altında kabloların performansını sürdürmesini gösteren “Darbe ve Gerilim Altında Yanma Testi”, boru içinden döşenen kabloların kayganlık özelliğini ön plana çıkaran “Çekme Kuvveti Testi” ve “Kayganlık Testi” de ön plana çıktı.

Detaylı bilgi için: www.prysmianperformanstesti.com