Ana sayfa new products/Yeni Ürünler MULTITASKING TEZGAHLARI KULLANIM VE PROGRAMLAMANIN KOLAY YOLU

MULTITASKING TEZGAHLARI KULLANIM VE PROGRAMLAMANIN KOLAY YOLU

PAYLAŞ

Siemens, Sinumerik Operate kullanıcı arayüzünün yeni 4.7 versiyonunda takım tezgahları ile multitasking işlemeyi geliştirdi. Sinumerik Operate ve Sinumerik 840D sl CNC kontrolü, frezeleme, tornalama, delme ayrıca işlenen parça ve takım ölçümü gibi farklı işleme teknolojilerini tek bir takım tezgahında birleştiriyor. Bu, oldukça karmaşık parçaların da eksiksiz olarak işlenmesini sağlıyor. Sinumerik Operate, farklı teknolojileri standartlaştırılmış görünüm ve kullanım ile kullanıcılara günlük çalışmalarında destek oluyor.

Sinumerik Operate 4.7 Versiyonu, başka birçok özelliğinin yanı sıra torna-freze tezgahlarını ayarlarken artık kullanıcıyı interaktif şekilde destekleyen gelişmiş ayarlama ve manuel modları da içeriyor. Ayrıca benzer torna takımları için ayar ekranının ölçülen takım türüne bağlı olarak otomatik olarak değiştiği yeni bir ölçüm fonksiyonu da bulunuyor. Bununla birlikte, işlenen parça ölçümünün iyileştirilmesiyle bu yeni versiyon kullanıcıların işlenen parçayı yalnızca bileşen üzerinde kolayca kontrol etmesine ve nitelendirmesine imkân tanıyor. Siemens tüm bunlara ek olarak takım ayarlama modunda (TSM-Tool Setup Menu) takım tezgâhları yaklaşımını da kolaylaştırdı. Kullanıcı, bir torna takımı seçtiğinde tezgâh torna moduna otomatik geçiş yapıyor.

Operate 4.7 versiyonunda takım yönetimi de genişletildi. Görüntü ekranı, çok görevli tezgâhta kullanılan teknolojiler için tüm takımları tek bir bakışta net olarak gösteriyor. Bir takımın yeniden tanımlanmasıyla birlikte torna takımları ve çoklu takımlar gibi karmaşık takımlar şimdi ikonlar halinde gösteriliyor. Bu yenilik operasyonu kolaylaştırırken örneğin işleme proseslerini tamamlama esnasında bir avantaj da sunuyor. Kullanıcı, takımı ve freze torna takımlarına yönelik depo verisini tüm detaylarıyla birlikte tek bir ekranda görebiliyor.

Siemens, proramGuide ile esnek programlama ve ShopMill/ShopTurn ile atölyeye uygun programlama için yeni fonksiyonlarla birlikte multitasking işlemeyi kolaylaştırıyor. Örneğin, Cycle 800 döner tabla şimdi freze ve torna teknolojilerini tek bir kullanıcı arayüzünde bir araya getiriyor. Cycle 952 çok kanallı torna tezgahlarında 4 eksen ile talaş kaldırmaya imkân tanıyor. ProgramGuide torna çevrimlerinde, grafik bir kontur hesaplayıcısı veri girişi sırasında kullanıcıyı destekliyor ve parametre düzenlemesi sırasında bir iletiyle kullanıcılara rehberlik ediyor. ShopTurn’de tüm benzer takımlar şimdi grafiksel ve interaktif şekilde programlanabilirken artık torna tezgahlarında frezeleme yapmak da mümkün oluyor.

Sinumerik takım tezgâhı kontrollerine yönelik Sinumerik Operate kullanıcı arayüzü, multitasking tezgâhlarda sunulan tüm işleme prosedürlerini destekliyor. Örneğin, seri parça üreticileri ve atölyeler işlenecek parçaları artık verimli bir şekilde ve tamamını tek bir bağlantıda işleyebiliyor. En sık kullanılan torna, freze ve delme teknolojileri ile ölçüm fonksiyonlarından ayrı olarak, çok sayıdaki ilave üretim teknolojileri şimdi müşteriye özel bir temelde kurulabiliyor: Bunlar taşlama, dişli azdırma ve diş taşlama, lazer, plazma ve su jeti, kesme, punch, bileme ve şekillendirmeyi içeriyor.

Sinumerik Operate multitasking işlemeyi mümkün olan tüm teknolojilere uygun olarak gerçekleştiriyor. Bu takım yönetimi desteği tüm uygulama alanlarında freze ve torna türlerini ayrı ayrı destekliyor. ProgramGuide veya grafiksel olarak ShopMill/ShopTurn içinde DIN/ISO ile NC programlaması ve çevrimler yapmak mümkün. Buna ek olarak Sinumerik Operate işlenecek parçanın simülasyonunu hem frezeleme-tornalama hem de tornalama-frezeleme için sunuyor.

Siemens, Sinumerik Operate kullanıcı arayüzünün yeni 4.7 versiyonunda takım tezgahları ile multitasking işlemeyi örneğin oldukça karmaşık işleme parçalarının bile eksiksiz olarak işlenmesini sağlamak için geliştirdi.