Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Chauvin Arnoux FTV 200 Güneş Paneli Test Cihazı

Chauvin Arnoux FTV 200 Güneş Paneli Test Cihazı

PAYLAŞ

SGE Mühendislik tarafından Türkiye’de temsil edilen Chauvin Arnoux grubu üretimini yaptığı cihazlar ile müşterilerinin güneş enerjisinden sağladığı verimi arttırmak için büyük çaba gösteren önemli firmalardan biri. Fransa’nın güneş enerjisinden faydalanan ülkeler arasında ilk on içinde yer alması Chauvin Arnoux’un bu cihazları üretime sevk eden nedenlerinden biridir.

Chauvin arnoux üretmiş olduğu FTV200 güneş paneli test cihazı panelleri uluslar arası standartlara uygun olarak testlerini yapar. Panelin akımını, gerilimini, gücünü, sıcaklığını ölçer ve ölçtüğü değerler ile panel etiket bilgilerini kıyaslayarak panel verimliliğini hesaplar. 10.000’den fazla panel marka, model ve etiket bilgileri panel üreticilerinden alınıp cihaz hafızasında saklanmıştır. Bu sayede panel testleri çok kısa sürelere indirilmiştir. Panel verimini hesaplamada en önemli koşul olan panelin bulunduğu ortamı tespit etmektir. Cihazın donanımları arasında yer alan piranometre ile güneş ısı ve ışık miktarı (solar radyasyon ) ölçülerek panelin bulunduğu ortam koşullarını verim hesabına dahil ederek yüksek doğrulukta ölçüm yapar.

4,3 inç geniş renkli dokunmatik LCD grafik ekranı ile en zorlu koşullarda dahi kolay görüş imkanı sunar. Grafik ekranında gerilim ve akım eğrisi ve eğri üzerinde hareketli imleç ile maksimum güç noktası kolaylıkla tespit edilebilir. Sahada kullanım için şarj edilebilen lion bataryası ile kesintisiz güç sağlar. USB belleğe test sonuçlarını kayıt yapabilme özelliği ile geniş kayıt hafızası imkanı sunar. Dokunmatik ekranı ile yeni panel bilgileri veya müşteri bilgileri kolaylık ile panele tanıtılabilir ve dahili hafızasında saklanabilir. Cihaz dört kutuplu ölçüm yöntemini kullanarak ölçümde yüksek derecede doğruluk sağlar. CAT III 600 V güvenlik sınıfı ve ergonomik tasarımı ile en zorlu koşullarda dahi kolay kullanım imkanı sunar. Sahip olduğu raporlama yazılımı ile otomatik olarak grafiksel ve sayısal rapor hazırlar.

www.sgemuhendislik.com

www.chauvin-arnoux.com.tr