PAYLAŞ

Bir malzeme verisi sihirbazı, ürün verilerinin Eplan Data Portal içerisine alınmasını daha kolay hale getirmiştir. Bu, hem üretici hem de kullanıcı için fayda sağlamaktadır. SPS IPC Drives fuarı başladığında 100’den fazla üretici ilk kez portalda temsil ediliyor halde olacak. Kapsamlı cihaz verileri ile birlikte dünya çapında 90.000’den fazla portal kullanıcısı, mühendislik süreçlerini basitleştirebilecek ve hızlandırabilecekler. Kontrol panosunun sanal ortamda imalatı için gerekli makrolar, bileşen verileri ve 3D veriler kolay şekilde ve doğrudan CAE tasarımına entegre edilebilir.

SPS IPC Drives fuarıyla birlikte, Eplan Data Portal bir rekora imza atacak. Birçoğu Avrupa, Asya ve ABD-Amerikan pazarlarından gelen 100’ü aşkın üretici, kendi üretici verilerini portal içerisine entegre etmiş olacaklar. Ekim ayının ortalarında portalda, listelenmiş olarak yarım milyondan fazla nitelikli aygıt ve ürün veri girişlerine sahip 99 üretici yer almaktaydı, kasım ayının sonundaki fuarda ise bu rakam yaklaşık 110 üretici olacak. Eplan Data Portal hızlı büyüyor, 2015 yılında 30 yeni üretici kazanmayı başardı. Bu olağanüstü başarıya katkıda bulunan faktörlerden birisi, diğerlerinin yanı sıra üreticilere yönelik yeni veri parça sihirbazıdır. Excel teknolojisine dayalı olarak üreticiler artık bir düğmeye basarak verilere daha kolay şekilde ulaşabilecekler. Üreticilerin herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacı yoktur, teknoloji listelenen ayırmalar içerisinde ticari ve grafik verileri arasında ayrım yapabilmektedir ve sezgisel olarak bunları birleştirebilmektedir. Ondan fazla kelepçe, kablo, bağlantı ve algılayıcı üreticisi hali hazırda bu yeni entegrasyonun basitliğini kullandı.

Her bir Yapılandırıcı için 1.2 Milyon Aygıt Verisi Girişi

Ancak bu, yarım milyondan fazla üretici verisi ile bitmiyor: Ölçüm cihazları kullananlar, herhangi bir spesifikasyonda yapılandırılabilir olan aygıt verilerindeki ek 1.2 milyon varyasyondan faydalanmaktadır. Buna ek olarak, ölçüm cihazı üreticisi Endress+Hauser halihazırda web ön ucu aracılığıyla mevcut web yapılandırmalarını Eplan Data Portal ara yüzüne entegre etti. Arka planda çevrimiçi olan Eplan Engineering Configuration (EEC) ve Data Portol ile birleştirilmiş olmasına bağlı olarak, çok sayıda potansiyel varyasyon online olarak yapılandırılabilir.

EPLAN Data Portal Configurator seçimi: 1.2 milyon aygıt verisi girişleri, Eplan Data Portal’a entegre edilmiş Endress + Hauser yapılandırıcısı ile yapılandırılabilir.

Küresel Büyüme

Ölçüm teknolojisi alanındaki yeni üreticiler arasında, dijital panel ölçme aygıtları ile Janitza, ölçüm ve izleme sistemleri ile Ziehl ve ölçüm cihazlarının ABD-Amerikan üreticisi Flowserve yer almaktadır. ABD’den diğer yeni üyeler arasında Mencom, Priority Wire & Cable ve Comtran Cable, kablo ve konnektör alanında Molex ve aynı zamanda Amerikan konnektör üreticisi Hubbell yer almaktadır. Bu nedenle Eplan Data Portal, ürün verilerinin uluslararası merkezi haline gelmektedir. Çin’den gelen en önemli yeni üye ise Asya’nın en büyük otomasyon teknolojileri üreticisi olan Chint’dir. Chint’e bağlı alt kuruluş olan Noark da kontaktörleri ve devre kesicileri portaldan elde edilebilir hale getirmiştir. Çin’den gelen Liaoning Create Cable kablo üretmektedir, Ningbo GOOSVN Electronic ise konnektör üreticisidir ve Asya-Pasifik pazarına hitap etmektedir. Avrupalı üreticilerin de örneğin elektrikli konnektörlerin İtalyan üreticisi ILME, otomasyon teknolojilerinin Avusturyalı üreticisi KEBA ve konut aksesuarları ile kablo giriminin İsveçli üreticisi Roxtec’in de katıldıklarını söylemekte fayda var. Kabelschlepp enerji zincirleri ve taşıma sistemlerini kullanmaktadır, Hirschmann kendi ethernet anahtarları ile ilgilenmektedir; Citel, HBM, Klemsan, Lumberg, Promet ve Sensopart gibi diğer üreticiler ise portalı kendi verileriyle tamamlamaktadır.