PAYLAŞ

2 faktörlü doğrulama sayesinde hackerların uzak PLC’lere ve makine ağlarına erişim sağlamak için çalınmış şifreleri kullanmaları önleniyor. Yeni eCatcher sürümü olan eWON uzaktan erişim VPN yazılımının içindeki 2FA sayesinde bağlantı kimliği korunuyor. Hem “bildiğiniz” hem de “sahip olduğunuz” bir şeye gereksinim duyuyor: kullanıcı girişi bilgileri ve kullanıcının telefonuna gönderilen bir güvenlik kodu.

eWon endüstriyel yönlendiricilere yönelik bir yazılım olan eCatcher sayesinde, tercih ettiğiniz PLC yazılım ortamını kullanarak makinelerinize uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Güvenli PLC uzaktan erişime yönelik endüstriyel yönlendiricilerin üreticisi eWON, 2015 yılı başında piyasa sürülen 2 faktörlü doğrulama sisteminin 5.000’den fazla kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandığını açıkladı.

Bu yeni güvenlik bileşeni, hesaplarına ve makine bilgilerine izinsiz girişlere karşı işletmeleri korumayı amaçlıyor. eWON 15 yıldan uzun bir süredir makine üreticilerine, OEM’lere ve sistem entegratörlerine bakım ve tanılama amaçlarına yönelik güvenli PLC uzaktan erişim desteği vererek yardımcı oluyor. Internet tabanlı saldırılar nedeniyle güvenlik konusu eWON uzaktan erişim stratejisinin en ön sırasında yer alıyor.

6580_Flexy HD
eWON Flexy, OEM’ler ve sistem entegratörleri için tasarlanmış ilk endüstriyel modüler M2M yönlendirici ve veri geçidi.

Güvenliğin Önemi

Güvenlik kaygıları otomasyon sektörünün tamamını etkiliyor. Saldırganlar değerli verileri çalmak için sürekli yeni yöntemler arıyorlar ve ağlara yapılan izinsiz girişlerin %76’sında güvenliği zayıf veya çalınmış özel bilgilerden faydalanılıyor. Ayrıca, DBRI* verilerine göre, imalat, hizmet ve teknoloji sektörlerinde yaşanan IP ihlallerinin %62’sinde çalınmış özel bilgiler kullanılıyor. İki faktörlü doğrulama (2FA) da bu noktada devreye giriyor.

2FA Neye Yarar?

İki faktörlü doğrulama sistemi kesin doğrulama için iki farklı bileşeni bir araya getiren güvenli bir tanımlama mekanizmasıdır. Diğer bir deyişle; Kullanıcı girişi prosedürüne fazladan bir aşama daha ekler. İzni olmayan bir kullanıcının erişim için gereken her iki faktörü sağlayamayacak olması ilkesi üzerine kuruludur. Bu her ne kadar yeni bir teknoloji olmasa da (bankacılık kuruluşları ve diğer birçok firma ve hizmetler kullanıcılarını korumak için bu teknolojiyi geliştiriyorlar) eWON bu yeni güvenlik katmanını müşteri hesaplarına uygulayan ilk endüstriyel iletişim şirketi olma özelliğine sahip.

www.ewon.biz