Ana sayfa Industry News/Endüstri Hes Kablo İSO 500 Listesi’nde Yine Sektör Lideri Oldu

Hes Kablo İSO 500 Listesi’nde Yine Sektör Lideri Oldu

PAYLAŞ

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasında HES Kablo bir kez daha ilk 100’de yer aldı. İSO 500 Listesi’nde 69’uncu sırada yer alan HES Kablo, listede tüm kablo üreticilerini geride bırakarak kablo sektöründeki liderliğini İSO 500 ile bir kez daha tescilledi.
İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının sonuçları açıklandı. İSO 500 listesinde HES Kablo bu yıl da kablo sektöründeki liderliğini koruyarak, listenin 69’uncu sırasında yer aldı. 2004 yılından bu yana Türkiye’nin lider kablo üreticisi konumunda olan HES Kablo, İSO 500 sıralamasındaki yeriyle Kayseri bölgesindeki tüm sanayi kuruluşları arasında da birinciliği elde etti.

1 milyar 202 milyon 602 bin TL’lik net satışı ile kablo sektöründeki lider konumunu sürdüren HES Kablo, 1974 yılında enerji kabloları üretmek üzere kuruldu. HES Kablo, 130 dan fazla ülkeye 110 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirerek, 40 yıllık tecrübesi ve yaptığı sürekli yatırımlarla bugün enerji kablosu, yüksek gerilim enerji kablosu, alüminyum iletken, bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo ve emaye bobin teli üretimi ile kablo ve iletken sektörünün tamamına hitap eden çok geniş bir ürün yelpazesine sahip.

www.hes.com.tr