Ana sayfa new products/Yeni Ürünler KONTROL KABİNLERİ İÇİN ETKİLİ İZLEME

KONTROL KABİNLERİ İÇİN ETKİLİ İZLEME

PAYLAŞ

Turck’un son IMX18-CCM serisi kontrol kabini izleme ürünü sürekli şekilde kontrol kabini içerisindeki değişkenlerin gözlemlenmesini sağlar. IMX18-CCM, kontrol kabinlerinde yada kutularda koruma seviyesinin devamlı izlenmesi için çok fonksiyonlu yardımcı bir cihazdır. Ray montajlı IMX18-CCM kabin kapılarının pozisyonları, kabin içi aşırı sıcaklık ve nem bilgilerini kontrol sistemine bir anahtarlama sinyaliyle kontrol tarafına bildirir.

18mm genişliğe sahip IMX18-CCM 2 emniyet transduseri sayesinde patlama riski taşıyan alanlarda da kullanım imkanı sağlar.Öğretme işlemi bilgisayar yada başka herhangibir cihaza ihtiyaç duymadan direkt ürün üzerinden yapılabilir. Ölçülen mutlak değerleri okumak gibi diognastik opsiyonlar HART arayüzü ile mümkün hale getirilmiştir.

Arayüz teknolojisi sunmasının yanında Turck kontrol kabini koruması değişik sensör tipleriyle,sıcaklık sensörü,mutlak nem sensörü triangulasyon sensörü vs. ortam durumunu ölçüm /kontrol olanığı sunar.Triangulasyon sensörü kapı aralığına bakar ve tam kapalı olup olmama durumunu kontrol eder. Nemle ilgili sorunları denetlemek için IMX18-CCM uzun dönem ölçüm bilgilerini öğretilmiş güvenli referans değerlerle karşılaştırır. Belirlenmiş limit değerler aşılır aşılmaz , bu durum kontrol tarafına bağımsız bir potansiyel olarak iletilir.

IMX18-CCM’in en basit versiyonu 2016 yılının başında pazarda olacak. Ayrıca Entegre sensörlü, dış ortam sensörlerine de bağlanıp onları da izleme konsepti içine dahil eden versiyonları da basit versiyonu takiben pazara sunulacak. Şok ve titreşim gibi ek ölçüm parametreleri de gelecek versiyonlar için planlanıyor.

www.turck.com.tr