Ana sayfa Hot topıcs/Güncel MAKFED Genel Sekreterliğine Dr. Süfyan Emiroğlu Getirildi

MAKFED Genel Sekreterliğine Dr. Süfyan Emiroğlu Getirildi

PAYLAŞ

Makine sektörünün öncelikleri doğrultusunda politikalar geliştirmek amacıyla 2014 yılında kurulan Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun (MAKFED) Genel Sekreterliğine Dr. Süfyan Emiroğlu getirildi.

Son olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Sanayi Genel Müdürü olarak görev yapan Emiroğlu, Türk sanayisinin yakından tanıdığı bir isim. 20 yılı aşkın bir süredir bürokrasinin farklı noktalarında görev alan Emiroğlu, uluslararası proje çalışmalarıyla da biliniyor. Evli ve 3 çocuğu bulunan Emiroğlu, İngilizce ve Korece biliyor.

MAKFED Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, Genel Sekreterliğe Emiroğlu’nu getirilmesinin federasyona büyük güç kattığını belirterek, “MAKFED olarak makine imalat sektörünün büyük bölümünü kapsayan 16 sektör derneğinin katılımıyla, tek çatı altında sektörel bütünleşme yolunda tarihi bir adım attık. Makine imalat sanayi ile ilgili tüm politika ve uygulamaların belirlenmesinde etkin rol üstlenmek üzere yapacağımız çalışmalarda yeni Genel Sekreterimizin bilgisi ve donanımıyla bize güç katacağına inanıyoruz” dedi.