Ana sayfa new products/Yeni Ürünler NSK Vidalı Mil Nesil II Şimdi Daha da Sessiz

NSK Vidalı Mil Nesil II Şimdi Daha da Sessiz

PAYLAŞ

Daha sessiz makina parkurları ve fabrika ortamlarına artan talebe yanıt olarak, NSK gelişmiş sirkilasyon sistemi yapısından dolayı geleneksel vidalı millere göre en yüksek seviyesinde 6 dBA daha düşük ses seviyesi sağlayan yüksek hızlı ve düşük ses seviyeli Nesil I Vidalı Millerini geliştirmişti. Ancak bu sadece ilk adım oldu. Yuvarlanma yolundan kaynaklanan gürültüyü yeni geliştirilen Nesil II daha da azalttı. Hız ise en az % 40 arttı.

Rutin makine çalışmasında gürültü, iki temel kaynaktan ortaya çıkar: devir daim bileşeni içinde dönen bilyalardan; ve şaft/somun kanallarının yüzeyleri boyunca dönen bilyalardan. 2003 yılından beri bilyaların devir daiminde daha az gürültü çıkaran yüksek hızda çalışan vidalı miller üreten NSK, geçen yıllarda, daha kompakt, daha hafif makinelere olan talebin artması ile birlikte yeni bir trendin ortaya çıktığını fark etti. Maalesef, daha hafif makinelerin doğal tasarımında daha fazla rezonans ve bununla birlikte daha fazla gürültü potansiyeli mevcut.

Geleneksel vidalı millerde, yuvarlanma yolunda sabit bir aralıkta mikroskobik dalgalılık oluşuyor. Bu durum, makine tabanına ve yapısına aktarılan rezonansla sonuçlanıyor ve istenmeyen titreşimler oluşuyor.

NSK Vidalı Mil Nesil II, tüm çalışma koşullarında makine yankılanmasını ve yuvarlanma yolu gürültüsünü verimli ve etkin şekilde azaltmak amacıyla geliştirildi. Kısacası, Vidalı Mil Nesil II endüstriyel makinelerin, özellikle de kompakt ve/veya hafif modellerin çıkardığı gürültünün desibel seviyelerini azaltmak için yeni bir standart oluşturmaya ön ayak olacak gibi görünüyor. Bu ürünler sadece takım tezgahlarına uygulanmakla kalmıyor aynı zamanda taşıma cihazlarına, LCD ve yarı iletken üretim ekipmanlarına, medikal muayene ve ölçüm cihazlarına da uygulanabiliyor.