Ana sayfa OTOMASYON OKULU Omron’dan Robotik Paketleme Hattı Çözümleri

Omron’dan Robotik Paketleme Hattı Çözümleri

PAYLAŞ

Sezgisel robot teknolojisi, paketleme hattına esneklik katar

Paketleme hattına modüler yaklaşım, birbirine bağlı farklı makineler arasında en verimli şekilde köprü kurarak eksiksiz bir hat tasarlamayı mümkün kılar. Omron, müşterilerin zorlu üretim hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduğu 50 yılı aşkın deneyimi ile otomatik paketleme hattına eksiksiz bir çözüm sunuyor. Gittikçe daha yerleşik hale gelen robotlar ve robot teknolojisi modülleri, yeni süreçlere uyarlanabilirliği geliştirmek, üretkenliği artırmak ve hatta manuel görevleri otomatikleştirmek için paketleme makinelerine entegre edilir.

Omron’un Sysmac otomasyon platformu, hareket ve kinematik hesaplamasını birleştirerek görsel denetimden robot kontrolüne kadar eksiksiz bir kontrol sağlar.

Sanal, gerçekle buluştu

Omron’un yeni robot teknolojisi çözümü, gerçek ve sanal dünya arasında köprü kuruyor.

Omron’un robot ve görsel denetim teknolojisi, en zorlu Pick & Place makinelerinin ihtiyaçlarını kapsayacak şekilde geliştirilmiş tek bir yazılım ortamı olan Sysmac Studio’da elde edilen en kesintisiz entegrasyonu sağlar. Makineler, üretime geçilmeden, uygulamayı önceden incelemenize olanak tanıyan sanal ortam içinde analiz edilebilir. Gerçek kısıtlamaları olan sanal bir makine oluşturulabilir.

Sanal simülasyon son derece güvenilirdir, çünkü gerçek robot teknolojisi ve görüş sistemi içinde çalışan aynı yazılımlara dayanır.

Entegre görsel denetim ve robot teknolojisi işlevselliği ile tam entegre Sysmac otomasyon platformunun kullanılabilirliği sayesinde yüksek performanslı Pick & Place makineleri üretmek kolay bir iş haline geliyor. Programlamaya daha az, üretim süreçleri ile ilgili sorunlara odaklanmaya daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

5 adımda görüş yönlendirmeli bir robot teknolojisi oluşturma

Omron’un en başından beri bu yeni geliştirmedeki ana amacı Pick & Place makine programlamasını daha kolay hale getirmek. Eski ve katı yukarıdan aşağı programlama şeklinden çok uzakta, çözümü aynı zamanda sorunsuz bir şekilde robot teknolojisini ve görüşü yönetme becerisine sahip benzersiz bir yazılım aracı ile çalıştırılmak üzere grafiksel arayüz kullanan ana adımlar yoluyla kullanıcıya yol gösteren sihirbazlara dayanır.

1.Görsel yakalama

İlk adım, taşınacak ürünlerin resimlerini çekmektir. Omron’un geniş FH kamerası portföyü, seçiminizi optimize etmenize olanak tanır.

2.Resimleri, Sysmac Studio sihirbazının içine aktarma

Sysmac Studio sihirbazını kullanarak, kaç tane robotunuz ve taşıyıcınız olduğunu seçerek ve en yaygın düzen şablonları arasında seçim yaparak Pick & Place makinesinin düzenini tanımlayabilirsiniz.

3.3D Simülasyon

Sysmac Studio, önceki adımlarda tanımlanmış parametreler uyarınca 3D simülasyon ortamını üretir. Entegre grafik ortamı, Pick & Place makinesini ve görsel denetim simülasyonunu aynı anda görselleştirmeye izin verir. Dahası 1. Adımda yakalanan görüntüler, otomatik olarak alan taşıyıcı üzerindeki ilgili ürünlere dönüştürülür.

4.Kodların yeniden kullanımı

3D simülasyonu, son derece güvenilirdir, çünkü işletmeye alma süresini önemli oranda kısaltarak gerçek makineyi kontrol etmek amacıyla tüm programı yeniden kullanabilmeniz için gerçek sistem temellerine dayanır.

5.Yerinde kolay ayarlama P&P ve FH Görsel Denetim

Projenizin neticelendirilmesine, Sanal makineyi Gerçek makineye göre kalibre eden bir görsel denetim sistemi sihirbazı yön verir. Makineye bir matriks kalibrasyon plakası koymak ve ardından her tür ölçüm hatasını en aza indirmek üzere robotları ve görüş sistemlerini uyumlu hale getirecek sihirbazı izlemek sadece birkaç dakika sürer.

Paketleme hattı için eksiksiz çözüm

Entegrasyon ve İşlevsellik

Omron’un Sysmac platformu, otomasyon tesisinizin tam bir kontrolünü ve yönetimini sağlamak üzere üretilmiş entegre bir otomasyon platformudur. Bu platformun temelindeki Makine Kontrol Birimi ise hareket, robot teknolojisi ve veritabanı bağlantısı gibi tüm makine cihazlarının ve gelişmiş işlevlerin eş zamanlı kontrolünü sunar. Birden fazla disiplini barındıran bu konsept, çözüm mimarisini basitleştirmeye, programlamayı azaltmaya ve üretkenliği optimize etmeye olanak tanır.

Üretim hatlarını oluşturmak için eksiksiz bir ürün serisi

Omron, tespit ve denetim sensörlerinden, paralel bağlantı mekanizması ve makine kontrolü için kontrol birimlerinden ve hızlı ve hassas çalışma için sürücülerden makine güvenliği için güvenlik bileşenlerine kadar bir dizi ürün sunuyor.

Küresel robot teknolojisi hizmeti

Tasarım

Omron’un geniş makine otomasyon uzmanları ağı, gereksinimlerinizi karşılamak için doğru otomasyon mimarisini ve ürünlerini seçmenize yardımcı oluyor. Uzmanlar arası iletişime dayalı yoğun yapısı sayesinde, tüm projeniz ile ilgilenen sorumlu ve hesap verecek tek bir uzmana sahip oluyorsunuz.

Konsept

Projeniz olgunlaştıkça hareket, robot, ağ, güvenlik, kalite kontrolü vs. alanlarındaki teknoloji trendlerini yakalamak ve test etmek için Omron’un otomasyon merkezlerinden yararlanabiliyorsunuz. Yeni makine ağı (EtherCAT) ve fabrika ağı (EtherNet/IP) ile tüm sistemi test etmek ve doğrulamak için Tsunagi (bağlantı) laboratuvarlarından faydalanabiliyorsunuz.

Omron, Otomasyon sisteminizin önemli yanlarını test etmek ve ilk programlamayı yapmak üzere özel bir uygulama mühendisi görevlendiriyor. Omron’un uygulama mühendisleri makine otomasyonu ile bağlantılı ağ, PLC, hareket, güvenlik ve HMI konularında engin bir bilgi birikimi ve uzmanlığı var.

Geliştirme

Prototip aşamanız sırasında teknik destek, ürün tedariki ve değişimi konularında esnekliğe ihtiyaç duyacaksınız. Prototip aşamanızda doğru ürünleri hızla bulmanıza yardımcı olmak için Omron, kurum içi bir satış irtibatı atıyor.

Devreye alma

Omron’un dünya çapındaki hizmet ağı ve desteği ile ürününüzün ihracatı kolaylaşmıştır, sizi müşteriniz dünyanın neresinde olursa olsun sahada destekliyor. Eğitim, yedek parça tedariki ve hatta makinelerin işletmeye alınması konularında yardımcı olacak size bağlı bir satış mühendisi ayarlayabilirler. Tüm bunları yerelleştirilmiş belgelerle ve yerelleştirilmiş dilde sağlayarak huzurla çalışmanızı sağlıyor.

Seri üretim

Üretiminiz arttıkça size 24 saat içinde tedarik ve 3 gün içinde onarım sunuyor. Tüm ürünleri, dünya standartlarını karşılayan küresel ürünlerdir. (CE, CULus, NK, LR).

www.omron.com.tr