PAYLAŞ

20’den fazla ülkede faaliyetlerini sürdüren System Logistics S.p.A endüstriyel otomasyon sektöründe oldukça yenilikçi bir firma. İşletmelerin üretim ve dağıtım sistemlerine yönelik olarak ürünlerin elleçlenmesi için makine tasarımı ve tamamlanmış sistemler tasarlıyor ve üretiyor. System Logistics’in faaliyet alanında bulunan Modula zemin alanından %90 oranında tasarruf sağlayan tepsilere sahip otomatik mobil depolama sistemleri içeriyor. Modula, bileşenler ile yarı işlenmiş ve tamamlanmış ürünlerin alınmasında ve takibinde iş ve zaman yönetimini kolaylaştırıyor. Taşıyıcı bölümlere ve modüler çelik kaplamalara sahip bir gövdeden oluşan yapısıyla 400 metrelik bir malzemeyi yalnızca 12 metreye düşürüyor. En iyi çözümü seçmek ve malzemelerin depolanması, işlenmesi ve takibini yüksek bir esneklikle arttırmak için iç ve dış, tek veya çift istasyon olmak üzere dört farklı kombinasyon sunuyor. Dokunmatik ekrana sahip bilgisayar sayesinde operatör tüm antrepo faaliyetlerini daha kolay yönetebileceği kusursuz bir arayüzle çalışıyor, çift istasyon özelliği sayesinde ise operatör faaliyetlerin seçilme ve takip işlemlerini aynı anda yürütebiliyor.

Üretimi, kaliteyi ve performans standartlarını arttırma konularında ürün depolama ve saklama kilit roldedir. Müşterilerine elleçleme, optimizasyon ve verimlilik ihtiyaçlarını karşılayabilmelerinde yardımcı olan Modula, alanı ve zamanı azami verimlilikle kullanan bir üretim hattı sunarken kullanıcı ihtiyaçlarına göre ayarlanabilen kullanıcı dostu ve ergonomik bir yaklaşımla ürünlerin emniyeti ve izlenebilirliklerini güvence altına alıyor.

Modula ürün hattı kapsamında müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak dikey otomatik antrepolar için farklı çözümler bulunuyor. Dikey antrepo alanında amiral gemisi olan Modula LIFT 60.000 kilograma kadar depolama yapma kapasitesine sahip. Modula OneTON ise yüksek yükleme kapasitesine sahip otomatik dikey antrepo: her tepsi için 990kg (net). Son olarak, küçük parçaları almak için ideal antrepo çözümü olan Module Sintes1 ise şirket içinde mevcut alanı optimize ederek en yüksek toplama hızında çalışıyor (115 devir/saat).

Makine yönetimi ve sürüş sistemlerinin ve Modula’nın elektronik kontrollerinin tüm karmaşık gerekliliklerini karşılamak isteyen System Logistics, Motorları, Redüktörleri ve Frekans invertörlerinden oluşan geniş ürün yelpazesinde yardımcı olması için Bonfiglioli’den destek aldı.

Modula, F Serisi ve W/VF ile A serileri gibi Bonfiglioli’nin bazı Redüktörlerini kullanıyor. Bu motorların ortak özellikleri çok yönlü ve verimli olmaları, ayrıca kolaylıkla müşteriye özgü ihtiyaçları karşılayacak hale getirilebiliyorlar. Ürünlerin hafif olması nedeniyle kolay bir kurulum ve çok çeşitli montaj seçenekleri ile şaft konfigürasyonları sunuyorlar. Modul’nın depolama çözümlerinin farklı malzeme taşıma gereksinimleri için son derece Uygun ve çeşitli bileşenlerin yerden alınıp taşınmasını kolaylaştırıyorlar.

Farklı tahrik motorlarına ek olarak Bonfiglioli ayrıca Modula’yı Agile ve ACU/AEC serileri gibi farklı frekans inventör serileriyle de sunuyor. Sensörsüz bir vektör invertörü olan Agile Serisi açık döngülü vektör kontrolü, MMC bellek kartları ve ağ kontrolü aracılığıyla Modula’nın farklı otomatik depolama birimlerinin verimliliğini arttırıyor ve kolay kurulum ile hızlı başlatma sunuyor. ACU/AEC invertörleri ise yerden alma ve takip operasyonlarının tamamında Modula için hayati önem taşıyan hareket kontrol mimarisi şartlarına ve endüstriyel otomasyon taleplerine adanmış özel ve esnek bir çözüm. Çok yönlü ve oldukça hatasız olan bu frekans invertörleri, müşterinin talepleri doğrultusunda hızı, gücü ve tork değerlerini Modula’nın ayarlaması için son derece önemli. Bu invertör z ekseni ile x ekseninde çalışıyor. Bu uygulama için özel olarak ayarlanmış bir aygıt yazılımı entegre edildi ve bu sayede iki eksen de konumlandırma işlevinden yararlanabiliyor.

Bonfiglioli, kapsamlı çözüm yelpazesi ve ayrıca performans kalitesi ve garantisi sayesinde Modula ürün hattının tüm gereksinimlerini karşılayıp büyük bir verimlilik ve inovasyonla karmaşık pazar zorluklarının üstesinden gelmeyi başardı. Modula, bu işbirliği sayesinde verimliliği fazlasıyla arttırıp kazançlarını azami seviyeye çıkartabilecek birçok endüstriyel sektöre son teknoloji antrepo depolama çözümleri sunabiliyor.