Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Parker Hannifin Otobüs ve İş Makineleri Gibi Mobil Uygulamalar İçin Yeni Pro...

Parker Hannifin Otobüs ve İş Makineleri Gibi Mobil Uygulamalar İçin Yeni Pro Display 10 ve UX Toolkit’i Pazara Sunuyor

PAYLAŞ

Hareket ve kontrol teknolojileri alanında dünya lideri olan Parker Hannifin Corporation, OEM müşterilerinin araç üstü uygulama ihtiyaçlarına uygun ve HMI uygulamaları geliştirmelerine olanak tanıyan yeni bir dokunmatik ekranı ve yeni Parker UX Toolkit’i piyasaya sürdü. Ürünün tasarım aşamasından itibaren otomotiv CAN haberleşme alt yapısını destekleyecek şekilde ve güvenlik protokolleri ile güvenli bir yazılım sunulması amaçlandı.

Tek Bir Ekranda Tüm Aracın Kontrolünü Sağlayabiliyor 

Parker UX Toolkit, yeni Parker Pro Display’de kullanılacak özellikleri kullanıcı dostu HMI arayüzünde geliştirmek için tasarlanmış mükemmel bir programlama aracı olarak ürün ile beraber sunulmaktadır. Tek bir ekranda tüm aracın kontrolünü sağlayabilen bir altyapıya sahip ürün, aracın kullanımı için gerekli hız/devir/yakıt seviyesi ve uyarı sembolleri gibi ana işlevleri yanında, CAN anahtarı (switch) olarak kullanılabilecek alt yapıya da sahiptir. Dolayısı ile koltuk ısıtma, dörtlü sinyal, ya da klima kontrolleri için de bu ekran kullanılabilirken, sürücüye destek olabilecek navigasyon, kamera ve telefon gibi ek özellikleri kullanıcı dostu bir ekran da kolayca kullanabilirsiniz.

Dolayısı ile sadece bir ekran çözümü yerine ek uygulamaları ile aracın merkezi kontrol ve gösterge paneli olarak kullanılabilecek bir ürün olarak ortaya çıkmaktadır. 

Uygulama Seçenekleri AR-GE Mühendislerinin Yaratıcılığı İle Sınırlı 

Ekranın kullanım işlevselliği bu noktada OEM Ar-Ge mühendislerinin yaratıcılığına açık bir altyapı sunuyor, uygulama tabanlı olduğu için her geliştirilen uygulama ile tasarım sürekli gelişebilir. Örneğin bir elektrikli otobüsün pil yönetim sistemi ya da aracın diagnostiği ile ilgili sürücüye destek olabilecek bir uygulama oluşturulabileceği gibi, bir iş makinesi için ağırlık hesaplama ve mesafe ölçme gibi hususlar için de çözüm olabilecektir. OEM’ler bu özelliklerden her hangi birini veya tümünü pazarlarına uygun şekilde uygulayabilir.

Sürükle ve bırak işlevine sahip gelişmiş betik dili (QML) ve eksiksiz WYSIWYG düzenleyiciden oluşan program, uygulamaların hızla ve kolayca tasarlanabilmesi için çok sayıda kullanıma hazır bileşen ve profesyonel varsayılan temada bir stil kılavuzu içerir. OEM’ler dahil edilen uygulamaları değiştirerek ekranlarını faaliyet gösterdikleri pazara ve son kullanıcılarına uygun şekilde özelleştirebilirler. Dahası, henüz bir benzeri olmayan panoları özelleştirebilme özelliği sayesinde son kullanıcılar ellerindeki görevle ilişkili bilgilere odaklanmak üzere birçok görünümü önceden tanımlayabilir. OEM’in izin verdiği sınırlar dahilinde ekran son kullanıcı tarafından özelleştirilebilir, örneğin farklı hız ibre temaları gibi, modern, klasik vb.

Sınırsız Uygulama Seçeneği

Program uygulama alt yapısına sahiptir, yani geliştirilen uygulamalar üretilmiş araçlara sonradan yüklenebilir, ek özellikler opsiyonlar müşterilere elektronik alt yapı ile sunulabilir, bu da araç üreticilerinin bir çok opsiyonu aynı kokpit/dashport çözümü üzerinden standartlaşmalarına olanak sağlar.

Parker, zamandan tasarruf sağlayan bir dizi yapı taşı (örneğin, J1939 protokol paketi) da sunar. Bu yapı taşları, arabirimler uygulamanın ve iletişimleri yerine getirmenin yanı sıra verilerin etkin ve yerleşik tanılama ve uyarı özellikleri sağlamak üzere akıllı biçimde ayıklanmasını sağlar.

Önemli kullanıcı avantajlarından biri de tanılama, tahmin, tümleşik belgeleme, coğrafi mevki saptama ve diğer gösterge uygulamalarını dahil ederek sistem kesinti sürelerini azaltabilmektir. Takvimler, sürücü seyir defteri, hesaplayıcılar, eğlendirici bilgilendirme ve eğlence uygulamaları gibi diğer kişisel araçlar da dahil edilebilir. Oluşturulabilecek ve uygulanabilecek uygulama sayısında bir sınırlama yoktur.

Kolay Kullanım Ve Üst Düzey Esneklik 

Parker Pro Display 10’un Temel veya Gelişmiş sürümleri kullanımınıza sunuldu. Her iki sürümde de dokunmatik özellikli 10,1 inç IPS LCD (264 mm x 181 mm x 52 mm) ekran bulunmaktadır. IP65 koruma sınıfına sahip ekran gelişmiş bir ARM Cortex A9 işlemciye ve 2 GB belleğe sahiptir. Gerektiğinde, mikro SD kart yuvası ve/veya USB bağlantı noktası aracılığıyla bellek artırılabilir. Dokunmatik ekranla sunulan dört adet CAN kanalı, 2 adet USB, RS232 Ethernet, Bluetooth ve Wi-Fi girişleri ile çok sayıda farklı sistemle kolayca ve hızla arabirim oluşturabilirsiniz. Üstelik, eğlendirici bilgilendirme özelliği ses için Giriş/Çıkış, mikrofon girişi ve FM-RDS radyo tarayıcısını ve video girişleri için 2 adet analog kompozit giriş ile desteklenir.

Parker Elektronik Kontrol Departmanı, Avrupa Bölgesi Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Bernard Spinnox, piyasaya sürülen bu yeni ürünler hakkında şunları dile getirdi: “Bu yepyeni özellikleri müşterilerimize sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Kullanımı kolay ve üst düzey esnekliğin bir araya gelmesi sayesinde müşterilerimiz kendi araç ve makineleri için sektörde öncü olabilecek uygulamalar ve işlevler geliştirebilir ve bunun neticesinde son kullanıcılar önemli avantajlar elde edebilir.”

www.parker.com.tr