PAYLAŞ

Altivar 320 ve Altivar 340’ı temel alan yeni seri, toplam maliyeti azaltırken makine verimliliğini geliştiriyor.

Schneider Electric, SPS IPC Fuarı’nda tanıttığı AltivarTM Machine hız kontrol cihazları (VSD’ler) serisini piyasaya sürdüğünü duyurdu. İki tamamlayıcı model Altivar 320 ve Altivar 340, makine üreticilerinin ihtiyaçlarına adanmış yeni kontrol cihazları serisine öncülük ediyor.

Gelişmiş Makine Performansı

Altivar Machine serisi, aşağıdaki özelliklerle çeşitli makine verimlilik gereksinimlerini karşılıyor:

  • Açık çevrim motor kontrolü ile düşük hızda bile torka duyarlı çalışma ve başlatma/durdurma uygulamalarında dinamik hassaslık.
  • Kapalı çevrim motor kontrolü ile hıza duyarlı çalışma veya hassas konumlandırma gerektiren uygulamalarda üstün performans.
  • Gelişmiş bağlanabilirlik ve hızlı görev döngüsü süreleriyle gerçek zamanda, tüm genel fieldbuslar aracılığıyla otomasyon mimarisini destekleyebilme.

Genişletilmiş Makine Kullanılabilirliği

Altivar Machine serisi hız kontrol cihazları, önceki modellerin dayanıklılık ve güvenilirlik geleneğini sürdürüyor.

  • Kesintisiz makine çalışması; yüksek düzeyde ortam sıcaklığı, toz, elektrik kesintisi veya mekanik arızaların bulunduğu zorlu ortamlarda kesintisiz çalışma.
  • Maksimum makine çalıma süresi; üretim değişirken bakım, güvenlik diagnostikleri, ağ yapılandırması ve sistem entegrasyonunu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilme.

Daha Az Toplam Makine Maliyeti

Altivar Machine serisi, aşağıdaki özellikleri sayesinde toplam makine maliyetini azaltıyor:

  • Daha az kurulum maliyeti; ister makine gövdesine ister elektrik kabinine monte ederek, hem kitap hem de kompakt boyutları ile makine ayak izini azaltır.
  • Daha az ek cihaz; hem makine güvenliği yönetimi hem de dahili sıralı hareket kontrol ile ek cihaz gereksinimini azaltır.
  • Daha az mühendislik ve tasarım süresi; Schneider Electric’in MachineStruxure™ çözümlerinde kullanıma hazır PLCopen uyumlu kitaplıklar ve test edilmiş, onaylanmış, belgelenmiş mimariler (TVDA’lar) sayesinde mühendislik ve tasarım süresi kısaltılmıştır.

Altivar Machine serisi iki adet hız kontrol cihazı içeriyor. Altivar 320, 0,18 kW – 15 kW arası basit veya karmaşık makinelerin ihtiyaçlarını karşılarken 2016 yılının ortalarında piyasaya sürülecek yüksek performanslı bir model olan Altivar 340, 75 kWa kadar makinelerle uyumlu olacak.

www.schneider-electric.com