Ana sayfa OTOMASYON OKULU Yüksek Hızlar İçin Tasarlanmış Sürücüler: Unidrive HS30 ve HS70

Yüksek Hızlar İçin Tasarlanmış Sürücüler: Unidrive HS30 ve HS70

PAYLAŞ

Emerson, Control Techniques değişken hızlı sürücü dizisine özel olarak yüksek hız gerektiren uygulamalar için tasarlanmış iki yeni model ekledi.

3.000Hz çıkış frekansı gerçekleştirebilen Unidrive HS30 ve HS70 değişken hızlı sürücüler, otomotiv, havacılık motor ve iletim hattı test ekipmanı, takım tezgahı imalatı ve gıda & meşrubat ve petrol sektörleri için santrifüjlerde çok sık gerekli olan yüksek hızlı uygulamalar için uygundur.
Unidrive HS70 ve HS30 aslen standart Control Techniques Unidrive M700 ve Unidrive M300 değişken hızlı sürücüler ile aynı spesifikasyonlara uygun olarak tasarlandı. Ancak, Unidrive M modellerinden farklı olarak, HS30 ve HS70 özel olarak yüksek hızlı uygulamalar için imal ediliyor.

Yeni sürücüler, AB ve ABD’de ‘ikili kullanım’ kapasitesi bulunan mal, yazılım ve teknolojilerin ihracatıyla ilgili yeni yasalar uyarınca denetime tabi ürünlerdir. Bu ifade, normal olarak sivil amaçlarla kullanılan ama askeri uygulamaları da olabilen ürünler için kullanılmaktadır.

Tasarımlarına yüksek hızlı sürücüler dahil eden OEM (orijinal ekipman imalatçıları) ve makine üreticileri, ürettikleri makinelerin ilgili mevzuata uygun olup olmadığını kontrol etmek ve değerlendirmekle yükümlüdür. Bu sebeple müşterilerine yardımcı olmak amacıyla Control Techniques, Unidrive HS yüksek frekanslı değişken hızlı sürücüler dizisini üretti.

Unidrive HS70, sınıfının en iyisi indükleme, kalıcı mıknatıs ve servo motor performansı ile birlikte dahili gerçek zamanlı Ethernet sunyor. Yüksek hızlı motorlar için maksimum kontrol sağlıyor ve dahili bir Gelişkin Hareket Kontrolörü ve PLC içeriyor. Unidrive HS70 sürücünün çeşitli varyantları mevcut ve bunlara dahili Ethernet, RS485 ve Dual Safe Torque Off (Dual STO) içeren modeller dahildir. Unidrive HS30, güvenlik sistemlerine düşük maliyetli entegrasyon gerektiren uygulamalar için tasarlandı ve Dual STO ile açık çevrim asenkron motorlarının gelişkin rotor akı kontrolünü içeriyor.