Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Backplane Ethernet Genişleme Protokolü

Backplane Ethernet Genişleme Protokolü

PAYLAŞ

Turck, Backplane Ethernet Genişleme Protokolü olan BEEP’i tanıtıyor. BEEP, multiprotocol dijital blok I/O modüllerinin çoğuna entegre edilmiş yeni bir teknolojidir.

BEEP, tek bir IP adresi kullanılarak tek bir bağlantıda, tek bir cihaz olarak PLC’ye 33 araca kadar (1 Master + 32 Slave) veya 480 byte veriye izin verir. PLC’nin gördüğü bağlantı sayısını azaltarak, kullanıcı yüksek yoğunluklu I/O ağları oluşturabilecek ve düşük maliyetli PLC’lerini kullanabilecektir.

Bu teknoloji, birinci cihazı, cihaz web sunucusu aracılığıyla yapılabilen bir BEEP ana ünitesinde yapmak suretiyle kullanılır. BEEP yöneticisi daha sonra ağın tamamını tarayabilir ve ana cihazda kaydedilen tüm cihaz konfigürasyon seçenekleriyle tüm alt akış cihazlarını içeren yeni bir veri haritası oluşturabilir.

BEEP ayrıca, kesinti süresinin azaltılması ve genel masrafları azaltarak cihaz değiştirme işlemini desteklemektedir. Ağ, BEEP kullanılarak ayarlanmışsa, bir teknisyen sistemi çevrimiçi tutmak için bir bağımlı cihazı yeni bir cihazla değiştirebilir. BEEP ana cihazı cihazı otomatik olarak tanıyacak, bir IP adresi atayacak ve parametreleri ona yüklenecektir.

Ayrıca, BEEP tüm standart Ethernet bileşenleriyle uyumludur ve özel ekipman gerektirmez.

www.turck.com.tr