Ana sayfa Industry News/Endüstri BANTBORU İHRACAT ŞAMPİYONU

BANTBORU İHRACAT ŞAMPİYONU

PAYLAŞ
BANTBORU CEO’su Sinan Gider

Otomotiv ve beyaz eşya üretim sektörlerinde önem taşıyan boru sistemlerinin dünyadaki en büyük 5 üreticisinden biri ve Türkiye’nin bu alandaki lider şirketi BANTBORU, ülkemizin en prestijli ödüllerinden birinin sahibi oldu. BANTBORU, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) önderliğinde DÜNYA Gazetesi’nin DHL Express Türkiye iş birliğinde gerçekleştirilen 18.’nci “İhracatın Yıldızları / Türkiye’nin Gizli Şampiyonları” yarışmasında ‘Turquality Şampiyonu’ ödülünü aldı.

Rekabetçi Performans sloganıyla, kendi alanında dünyanın en önemli 5 kuruluşu arasında yer alan ve kendi sektöründe dünya devi şirketlerle rekabet eden BANTBORU, yüksek katma değerli ihracat gerçekleştiriyor.

Otomotiv ve beyaz eşya üretiminde kritik öneme sahip boru sistemlerinin üretiminde uzmanlaşan BANTBORU’nun Ar-Ge gücü ve kendi teknolojisi ile geliştirip, ürettiği katma değerli ürünler, 2017 yılında KG başı ortalama 5,60 Avro fiyatla ihraç edildi. Bu rakam, Türkiye otomotiv sektörü genelinde ortalama 4,80 Avro, tüm ihracat içerisinde de ortalama 1,20 Avro düzeyinde gerçekleşti.

Turquality Şampiyonu BANTBORU

BANTBORU’nun yüksek katma değerli ihracat başarısı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) önderliğinde DÜNYA Gazetesi’nin DHL Express Türkiye iş birliğinde ve Akbank ile Turkcell sponsorluğunda gerçekleştirdiği 18.’nci “İhracatın Yıldızları / Türkiye’nin Gizli Şampiyonları” yarışmasında ödüllendirildi.

Yarışma kapsamında, “Turquality Şampiyonu” ödülünü, BANTBORU CEO’su Sinan Gider aldı. Kalite, rekabetçilik ve gelişimin her zaman ön planda olduğu küresel otomotiv ve beyaz eşya endüstrilerinde, dünya devi üreticilerin proje ortağı olduklarını belirten Gider, “Dünyanın önde gelen üreticilerinin Rekabetçi Performansına, ürün kalitesi ve güvenilirliğine katkı sağlıyoruz. Avrupa’dan Çin’e uzanan bir coğrafyada, 23 ülkeye yayılan ihracat faaliyetlerimizi Türkiye’deki üretim ve yönetim tesislerimizden ve Almanya’daki depomuzdan yönetiyoruz. 2017 yılında dahil olduğumuz TURQUALITY® marka programının da gücüyle, küresel ayak izini genişletecek adımları hızlı ve güvenli bir şekilde atıyoruz” dedi.

Günümüz küresel otomotiv endüstrisinin ürettiği her 100 araçtan 4’ünde, fren, debriyaj ve yakıt sistemleri gibi kritik noktalarda BANTBORU ürünleri kullanılıyor. BMW, Ford, Mercedes, Renault ve Peugeot-Citroen gibi küresel otomotiv üreticilerinin, kendi büyümeleri açısından en önemli programlarında iş ortağı olarak yer alıyor. Bu programlar arasında yeni nesil elektrikli otomobiller de yer alıyor. Soğutma sektöründe ise BANTBORU, AR-GE ve teknoloji gücüyle kendi geliştirdiği ürünleriyle, BSH (Bosch Siemens Hausgerate), Arçelik, Uğur Soğutma ve Bundy Refrigeration gibi markalarla iş birliği yapıyor.