Ana sayfa new products/Yeni Ürünler HONEYWELL’İN YENİ GÖRSEL TEKNOLOJİSİ BATCH OPERASYONLARININ VERİMİLİLİĞİNİ ARTTIRIYOR

HONEYWELL’İN YENİ GÖRSEL TEKNOLOJİSİ BATCH OPERASYONLARININ VERİMİLİLİĞİNİ ARTTIRIYOR

PAYLAŞ

Honeywell Proses Çözümleri (HPS), operatörlerin süreçlerinde “ileriye bakmalarına” ve bir batch reçetesinin tamamlanması için gereken her görevin sezgisel ve kapsamlı bir zaman çizelgesini görmelerine olanak tanıyarak batch işlemlerinin verimliliğini arttıran ve ürünlerin piyasaya sürülmesini hızlandıran bir kontrol teknolojisi çözümünü tanıttı.

Honeywell’in Experion® Batch çözümü batch otomasyon süreçlerini dağıtılmış kontrol yeteneğinin faydaları ile birlikte sunmak için patent başvurusu yapılmış görüntüleme teknolojisi kullanmaktadır. Bu yaklaşım operatörlere gelecek olaylara veya potansiyel gecikmelere ilişkin öngörüler sunarak çoklu görevleri yerine getirmelerini, doğru kararları daha erken almalarını ve sonraki adımlarını buna uygun olarak ayarlamalarını kolaylaştırır. Ayrıca işlemleri bireysel operatör deneyimine daha az bağımlı kılarak, daha çok sayıda kıdemli operatör emekliye ayrılsa bile üreticilerin tek seferde yetenek açığının üstesinden gelmelerini sağlar.

İlaç ve özel kimyasallar bölümünün HPS yöneticisi Matthias Maaz, “Çok sayıda operatör şu anda batch süreçlerine ilişkin yeterli görüş kabiliyetine sahip olmadıklarını söylemektedir” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Hangi görevin ne zaman geleceğinin bilinmemesi veya gecikmeleri öngörememek üretimde azalmaya neden olabilir. Experion Batch bu sorunu çözer ve operatörlerin daha az ile daha fazlasını yapmasını sağlar.”

Experion Batch üreticilerin maliyetleri azaltmak için daha az kaynak kullanırken operatör etkinliğini ve ürün kalitesini arttırmaya zorlandığı ilaç, özel kimyasallar ve gıda işleme gibi sektörler için tasarlanmıştır. Bu teknoloji,  tahsis edilmiş bir batch sunucusu ihtiyacını ortadan kaldırarak bakım sürecini kolaylaştırmaktadır. Bu, mühendislik ve bakım personelinin bir birim denetleyicisini diğer birimleri etkilemeden hizmetten çıkarmalarını sağlayarak müşterilere ek fayda sağlar. Experion Batch test etme ve onaylama işlemlerini azaltırken tesislerin yöntem testinden uygulamaya kolay ve hızlı geçişine olanak tanır ve uluslararası ISA S88 ve IEC 61512-1 standartlarına uygundur.

ARC Advisory Group başdanışmanı Janice Abel, “Batch yazılım yönetimi çözümlerini kullanan sektörler giderek karmaşıklaşan üretim süreçleri, daha fazla çoklu-üretim hatları ve artan yöntem sayılarıyla nitelenmektedir.” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Ürün yeniliği ve piyasaya sürme hızı bu üreticilerin başarısı için hayati önem taşımaktadır. Batch üretim eğilimi gerçek-zamanlı üretime yönelmekte olup bu durum,  kontrol sistem yazılımı ve sensörleri arasında daha yakın koordinasyon ve süreç içerisinde iyileştirilmiş operatör görüş kabiliyeti gerektirmektedir. Olmuş, şu anda olan durumlara ve operatörün sonraki adımları nasıl öngörebileceğine ilişkin görüş kabiliyetini iyileştiren her türlü çözüm batch üretim yapanlar için yüksek değere sahip olacaktır.”

Daha fazla bilgi için Honeywell Experion Batch sitesini ziyaret edin.