Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Keba Group´ta Yeni Atama

Keba Group´ta Yeni Atama

PAYLAŞ

Onur Yıldızdoğan Ağustos 2020’den itibaren Avusturya merkezli KEBA Group’ta TÜRKİYE / EEMEA / TÜRK CUMHURİYETLERİ bölgelerinde CEO / Managing Director olarak atandı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra GYTE’de Executive MBA yüksek lisansı ve ardından İşletme Yönetimi doktorası ile Bilim Uzmanı ünvanını almıştır 20 yılı aşkın bir süredir otomasyon sektöründe çalışmaktadır. Ontrol Bina Otomasyon Sistemleri adlı firmada Tridium Proje ve Yazılım Mühendisi olarak sektöre adım attıktan sonra kariyerine farklı uluslararası firmalarda devam etti. Bu firmalar Massey Ferguson Traktör üreticisi Uzel Makine Otomasyon Birim Yöneticiliği, Omron Elektronics Bölge Satış Müdürlüğü, Wago Türkiye Satış Müdürlüğü, ESA Automation Türkiye, Ortadoğu, Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri Ülke Müdürlüğü’dür.

KEBA GROUP’un 2018 yılında Almanya merkezli LTI Motion ve Hollanda merkezli DELEM firmalarını bünyesine kattıktan sonra uluslararası oluşturduğu teknolojik büyüme gücünü stratejik olarak değerli bulduğu ve çok önem verdiği Türkiye merkez olmak üzere EEMEA, Türk Cumhuriyetleri bölgelerinde daha da arttırmaya karar vermesi üzerine Onur Yıldızdoğan’ın CEO ataması gerçekleşti.

Onur Yıldızdoğan şunları söyledi: “Bu atama benim için son derece heyecan ve gurur verici, özellikle Robotik Otomasyon, Genel Makina Otomasyonu, CNC Yazılım-Donanım Teknolojisi, Lojistik Otomasyonu ve Elektrikli Araç Mobil Şarj İstasyonları sektörlerinde KEBA markasınının değeri ve farkındalığını daha da yükseltmek için çalışmalarımıza hız verdik. Yetkinliği zaten son derece yüksek olan mevcut insan kaynağımız ve teknoloji partnerlerimizin yanı sıra kısa vade içinde hem KEBA Türkiye’deki ekibimiz hem de bizimle beraber heyecanı yüksek bu uzun yolda yürüyecek yeni teknoloji iş ortaklarımız ile KEBA ailesini daha da büyüteceğiz. Gönülden inanıyorum ki katma değeri, sinerjisi, motivasyonu yüksek ekibimiz ve ilham veren, bütünlük sağlayan teknolojik çözümlerimiz ile dünyada büyük ses getirecek projelere imza atıyor olacağız. Böylece hem ülkemizin, hem de ülkemizdeki sanayi üreticilerimizin marka değerlerini arttırmalarında doğrudan katkıda bulunabilmenin gururunu yaşıyor olacağız.”

www.keba.com.tr