Ana sayfa OTOMASYON OKULU OMRON, Barselona’daki Güncel Otomasyon Merkezi ile Geleceğin Fabrikasının Kapılarını Açıyor

OMRON, Barselona’daki Güncel Otomasyon Merkezi ile Geleceğin Fabrikasının Kapılarını Açıyor

PAYLAŞ

OMRON’un Avrupa’daki ilk Otomasyon Merkezi yakın zamanda yeniden tasarlandı ve artık yenilikçi otomasyon uygulamalarını tanıtabileceği ek bir alana sahip. Ziyaretçiler, robotik, kalite kontrol, esnek üretim ve yapay zeka dahil olmak üzere OMRON’un tüm endüstriyel otomasyon çözümlerini deneyimleyebilir, işletmelerini, müşterilerin ve toplumun değişen ihtiyaçlarına göre adapte etmeyi öğrenebilirler. Gerçek hayat tanıtımları geleceğin fabrikasına giden yolu gösteriyor. 

Barselona’daki yeni güncellenen ve genişletilen Otomasyon Merkezi, EMEA genelinde müşterilere bağlantılı, otomatikleştirilmiş ve akıllı bir fabrikanın avantajlarını deneyimleme imkanı veriyor. 20’den fazla yüksek vasıflı mühendisten oluşan bir ekip, müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çözümler geliştirmek için yapay zeka ve endüstriyel IoT (Internet of Things: Nesnelerin İnterneti) gibi yeni teknolojilerin kullanımını keşfetmek için dünyanın dört bir yanında bulunan OMRON Otomasyon Merkezleri ile iş birliği yapıyor. Bu ekip, OMRON’un yenilikçi uygulamalarının tüm özelliklerini, yerinde veya uzaktan bağlantı aracılığıyla tanıtabilmektedir. 800 metrekareden fazla alana sahip tesis, Barselona Uluslararası Havaalanına yalnızca 20 dakika mesafededir.

OMRON Otomasyon Merkezi Barselona Genel Müdürü Antoni Farràs açıklıyor: “Üreticilere, sistem entegratörlerine ve makine üreticilerine, işletmelerini müşterilerin ve toplumun değişen ihtiyacını karşılayacak şekilde uyarlamaları için ilham vermeyi amaçlıyoruz. Farràs şöyle devam ediyor: “Hedefimiz yenilikçi üretimin fırsatlarını görmelerine yardımcı olmak. Örneğin, küresel pandemiyi atlatmak ve getirdiği koşulları yanıtlamak için yeni çözümler bularak mevcut zorlukları ele almak…”

Güncellenmiş tesis, OMRON’un sosyal sorunları çözmek, yaşamları iyileştirmek ve daha iyi bir topluma katkıda bulunmak için tasarlanmış fabrika otomasyon teknolojisinde düşünce lideri olarak itibarını pekiştiriyor. Otomasyon Merkezi sayesinde OMRON, otomasyon konseptlerini, yenilikçi uygulamalar olarak hayata geçiriyor. Tesisler, OMRON’un entegre, etkileşimli ve akıllı çözümlerden oluşan yenilikçi Otomasyon konseptinin tüm özelliklerini sunmak üzere tasarlanmıştır. Bu yenilikçi otomasyon konsepti, küresel mühendislik ve hizmet yetenekleriyle birleştirilmiş kontrol, hareket, vizyon, güvenlik ve robot teknolojilerinin kapsamlı portföyünü de kapsamaktadır.

“Üretimde yenilikçi bir partner olarak yeteneklerimizi göstermekten, yeni tasarımdan ve bu sayede sunabildiğimiz muhteşem müşteri deneyiminden gurur duyuyoruz.” diyerek sözlerini bitiriyor Farràs.

Otomasyon Merkezi’nde tanıtılan yenilikçi otomasyon uygulamaları, geleceğin fabrikasına giden yolu açıyor. İşte tanıtımların yedi örneği: 

 1. Çok ürünlü üretiminin geleceğine hakim olma ve entegre kontrol ile esneklik kazanma

Ölçeklenebilir, modüler bağımsız ve iş birlikçi imalat ile esnek üretim yapabilmek için yapay zeka, hareket, güvenlik, makine görüşü ve robot teknolojilerinin hepsi bir arada kontrolü ile entegre bir çözümü deneyimleyin.

 1. Yapay zeka duyusal inceleme ile insan duyularını kopyalama ve manuel işlemleri otomatikleştirme

OMRON’un görüş ve kalite kontrol sisteminde uygulanan akıllı yapay zeka algoritmaları, parçaların durum değişikliklerine esnek bir şekilde yanıt verebilen algılama ve kontrol teknolojisini kullanarak daha önce yalnızca insanlarla mümkün olan görevleri otomatikleştirmeye yardımcı olur.

 1. Esnek ve etkin otomatik parça alma uygulamaları (Bin-picking)

Bin-picking uygulamalarını gerçekleştirmek için birlikte çalışan iş birlikçi entegre robotik ve 3D vizyonunu birleştiren bir çözümle tanıtılmaktadır.

Bin Picking, rastgele yerleştirilen nesnelerin bir  robot tarafından bir palete veya bir kutunun içine  almak için kullanılan tekniğin adıdır.

 1. Optimum hale getirilmiş güvenlikle makine desteğini otomatikleştirme

Bu tanıtım, iş birlikçi bir robotun desteğiyle takım tezgahlarının çitle çevrilmesi veya yeniden modellenmesi gerekmeden parça eklenmesinin ve çıkarılmasının güvenli otomasyonunu göstermektedir.

 1. Hücresel imalatta insan-makine iş birliğini sağlama

Akıllı hücresel imalat, etkileşimli bir çözüm olarak uyum içinde çalışan robotları ve insanları sergilemektedir. Otonom süreci geliştirme ve hatasız üretim sağlamak için operatör görevleri ile süreçleri canlandırılmaktadır.

 1. Titreşim kesme teknolojisi ile hızlandırılmış sıvı taşıma kontrolü

Titreşim kesme, çoklu rezonans frekanslarını bastırarak yüksek hızlı ürün işlemi sağlar. Bu çözüm, sıvı yüzey eğimini ve akıntısını bastıracak ve daha hızlı ürün taşınmasını sağlayacaktır.

 1. Görsel geri bildirimle yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli hizalama sayesinde süreçleri ve kontrolü geliştirme

Kayış ve zincir esnemesine, torna kafasının ve şasenin yanlış hizalanmasına ve iş parçası deformasyonuna rağmen makine ayarlamaları olmadan optimum çalışmayı sağlar.

Tesis hakkında:

OTOMASYON MERKEZİ BARSELONA

Adres: Josep Plà, 2 – Ed. B2, kat 5, 08019 Barselona, İspanya
Taban alanı : 831m2

 

Temel işlevler:

 • Fikir paylaşımı ve yenilikçi çözümler için müşterilerle görüşmek
 • Genel ve müşteriye özel çözümlerin ve projelerin geliştirilmesi
 • Robot teknolojileri ve vizyon uygulamaları için Kavram Kanıtı
 • Yenilikçi Otomasyon! EMEA genelinde teknik personele Teknik Destek

https://industrial.omron.com.tr/tr/news-events/news/automation-center-in-barcelona
https://www.linkedin.com/posts/omron_yenilikaexiotomasyon-robot-kalite-activity-6866669734297948160-rq_T/

OMRON ELECTRONICS LTD. TÜRKİYE

Burhaniye Mah. Tunuslu Mahmut Paşa Cad. No:10
34676 Üsküdar, İstanbul

Tel: +90 (216) 556 51 30

E-posta:

Web sitesi: industrial.omron.com.tr