Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Schmersal, Bluetooth Arayüzlü Yeni Güvenlik Işık Izgaralarını Sunuyor

Schmersal, Bluetooth Arayüzlü Yeni Güvenlik Işık Izgaralarını Sunuyor

PAYLAŞ

Schmersal grubu piyasaya ilk kez Bluetooth arayüzlü yeni bir güvenlik ışık ızgarası sürüyor. Bluetooth BLE özellikli SLC440/COM, cihazın çalışma durumuyla ilgili tüm durum ve teşhis verilerini gerçek zamanlı olarak akıllı telefonlara veya tabletlere göndermek için bir Bluetooth arayüzü kullanan optoelektronik bir güvenlik sistemidir. Bunun dışında Bluetooth arayüzü, entegre kurulum yardımı sayesinde akıllı telefon veya tablet üzerinden kolay bir devreye alma işlemi sağlar. Ayrıca tekrarlı kontrollerde ve kestirimci bakım kapsamında, örneğin dokümantasyon amacıyla verilerin kaydedilmesini sağlaması da bir avantaj sunar.

Veriler, Schmersal tarafından geliştirilen bir uygulama üzerinden akıllı telefonlara / tabletlere (Android, IOS) aktarılır. BLE, veri iletimi için kısa mesafeli bir kablosuz iletişim sistemi ve güvenli bir aktarım teknolojisine sahip olan Bluetooth Low Energy anlamına gelir.

Özgün uzun menzil

Optoelektronik güvenlik sistemleri için bu yenilikçi teknoloji, veri iletişiminde menzil açısından benzersizdir: Şimdiye kadar piyasada sadece NFC teknolojisi tabanlı teşhis araçları bulunmaktaydı. NFC araçları yalnızca birkaç santimetre menzile sahipken, Bluetooth BLE arayüzü 5 metreye kadar yani 100 kat daha fazla uzun bir menzile ulaşır. Bu nedenle, özellikle optoelektronik güvenlik sistemi nispeten zor erişilir bir yerde bulunuyorsa, BLE arayüzü avantajlıdır. Ayrıca, çoğu akıllı telefon veya tablet Bluetooth özelliğine sahip olduğu ve hepsinde NFC bulunmadığı için, Bluetooth BLE daha fazla kullanım imkanı sunar. Bluetooth uluslararası bir endüstri standardı olduğu için, 440/COM güvenlik ışık ızgarası serisi Bluetooth BLE arayüzüyle dünyanın her yerinde kullanılabilir. 

Verimliliği artırır: Durum verileri gerçek zamanlı olarak çağrılabilir

“Bluetooth BLE’li SLC440/COM üretim prosesleri verimliliğinde önemli bir artış sağlıyor. Işık ızgarası durum verileri kolayca ve gerçek zamanlı olarak alınabilir, böylece daha fazla makine çalışma sürekliliği için hatalar daha çabuk çözülebilir” diyor Klaus Schuster, Schmersal grubunun Optoelektronik Bölümü’nün uzmanlık merkezi olan Safety Control GmbH’nin Genel Müdürü. Özellikle, tehlike durumunda sistem kapatıldığında, bu durum bilgileri ve teşhis verileri kullanılarak prosesler daha hızlı bir şekilde tekrar etkinleştirilebilir.”

Ayrıca bu özellikle de ekonomik bir yeniliktir, çünkü klasik Bluetooth ile karşılaştırıldığında BLE, benzer iletişim menzilinde daha az enerji tüketimi ve düşük maliyetiyle öne çıkar.

www.schmersal.com