Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Schmersal Yeni Safety Fieldbox’u Piyasaya Sunuyor

Schmersal Yeni Safety Fieldbox’u Piyasaya Sunuyor

PAYLAŞ

Schmersal grubu Nürnberg SPS IPC Drives 2018 fuarında, 2019 yılının ortalarında piyasaya sürülecek olan yeni güvenlik saha bağlantı kutusu SFB-PN-IRT-8M12-IOP’ı takdim edecek. PROFINET / PROFIsafe sistemleri için güvenlik saha bağlantı kutusu, basit “Plug & Play” (tak çalıştır) kurulumunda sekiz adet emniyet kontrol cihazı içi uygundur.

8 pinli M12 konnektörlü üniversal cihaz arayüzü sayesinde, bir çok farklı emniyet kontrol cihazlarının bağlanması sağlanır: elektromekanik ve elektronik emniyet kilitleri, anahtarlar, sensörler, ışık perdeleri ve kontrol panelleri gibi.

Başka üreticilerin emniyet kontrol cihazları dahi, örn. bir adaptör ile, kolayca bağlanabilir.

Bağlı olan güvenlik kontrol cihazlarının emniyet sinyalleri, güvenli PROFINET / PROFIsafe ağ sistemi ara birimi üzerinden değerlendirme için bir güvenlik kontrolörüne iletilir. PROFIsafe, standart iletişimin işlevsel olarak güvenli bir şekilde PROFINET üzerinden genişletilmesidir. PROFIsafe bazındaki iletişim, değişikliklere, iletim hatalarına, telgraf sıralamasındaki değişikliklere vb. karşı emniyete alınmıştır. Güvenlik sinyallerinin paralel iletimi, emniyet kontrol cihazlarının güvenlik kumandası kontrolünde serbest bağlanmasını sağlar. Buna ek olarak, ağ sisteminin cihaz bağlantıları, farklı cihazların bağlanması için yapılandırılabilir, bu şekilde güvenlik çözümlerinin tasarlanmasında mümkün olan en büyük esnekliğe olanak tanınmıştır. Ayrıca, tüm cihaz bağlantıları hat koruması için kendi kendini sıfırlayabilen bir sigorta elemanı ile donatılmıştır. Bir bağlantıdaki aşırı yük bertaraf edilip, sigorta elemanı kısa bir soğutma periyodu geçirdikten sonra otomatik olarak geri döner.

Güvenli saha bağlantı kutusunun avantajları

“Güvenli saha bağlantı kutusu, karmaşık makineler ve tesisler için oldukça esnek ve bireysel olarak yapılandırılabilen güvenlik çözümleri sunan basit ve az maliyetli bir kurulum çözümüdür”, diyor güvenlik teknolojileri ürün yöneticisi Udo Weber. “Ayrıca, bağlı cihazların tüm teşhis sinyallerinin de iletimi, optimum proses şeffaflığı sağlar”.

Güvenlik saha bağlantı kutusunun avantajlarını özetleyecek olursak: Basit bir “Plug & Play” (tak-çalıştır) çözümü olarak, az kablolarla hızlı kurulumun yanı sıra düşük maliyetli ve arızaya karşı güvenli kurulum sağlar.

www.schmersal.com

Türkiye Distribütörü; www.entek.com.tr