Ana sayfa new products/Yeni Ürünler YENİ COMMANDER SERİSİ

YENİ COMMANDER SERİSİ

PAYLAŞ

Nidec şirketler grubuna dahil olan Control Techniques, Commander sürücü ailesinin dönüşünü duyurdu. Commander serisi, genel amaçlı sürücülerin iki varyantını içeriyor ve şirketin Unidrive M200 ve M300 sürücülerinin yerini alıyor.

Commander C200 çok çeşitli genel uygulamaların amaçlarını karşılar ve kurulumla yüklemenin mümkün olduğunca basit olmasını sağlayan özellikler içerir.

Commander C300 aynı özelliklere ve işlevselliğe sahiptir, fakat güvenlik gerektiren genel uygulamalar için ikili bir Güvenli Tork Kapalı (Safe Torque Off, STO) girdisi içerir.

Commander serisi, çok çeşitli uygulamaların gelişkin gereklerini karşılayan basit ve kompakt AC motor hızı kontrolörlerinden oluşur. Sınıflarındaki en küçük ayakizlerine sahip olmaları sayesinde, boyutların önemli olduğu durumlarda, makine imalatçıları ve orijinal donanım üreticileri için idealdirler.

Her iki model de, kullanılabilirlik düşünülerek tasarlanmış güçlü işlevselliğe sahiptir. Örneğin, dahili bir PLC’nin sağladığı katıştırılmış yönetim bilgileri sayesinde harici bir kontrolör kullanma gereği ortadan kalkar ve böylece bir sisteme veya kabine Commander sürücü yerleştirildiğinde hem maliyetten hem yerden tasarruf edilmiş olur.

Commander’ın 0,25kW ile 132kW arası geniş güç yelpazesi, sürücünün hem düşük güç hem yüksek güç uygulamaları için kusursuz çözüm olmasını sağlar. Ayrıca, daha karmaşık uygulamalarda Commander, Control Techniques’in çok çeşitli eklenti isteğe bağlı modülleri ile uyumlu olmanın avantajlarını sunar, iyi bilinen pek çok alan veri yolu için işlevselliği ve yeteneği artırır.

Göreve alma ve bakım işlerinin sorunsuzca gerçekleştirilmesi için bir araç paketi mevcuttur.
Hızlı, görev temelli göreve alma ve kolay bakım için, Connect aşina olduğunuz bir Windows arabirimi ve veri analizini kolaylaştıran sezgisel grafik araçlar sunar. Dinamik sürücü mantığı diyagramları, sürücünün gerçek zamanlı olarak görselleştirilmesini ve kontrolünü sağlar. Parametre tarayıcısı, hem parametrelerin görüntülenmesini, düzenlenmesini ve kaydedilmesini hem de eski sürücülerimizden parametre dosyalarının içeri aktarılmasını mümkün kılar.

Daha gelişkin uygulamalar için Machine Control Studio (Makine Kontrol Stüdyosu), programlama için esnek ve sezgisel bir ortam sunar. Bu, sürücünün işlevselliğini hiçbir ek maliyet olmadan artıran dahili PLC sayesinde mümkün olur.

Control Techniques ayrıca, müşterilerin kendi işlev bloğu kütüphaneleri için destek sunar. Bu desteğe, güncel PLC uygulamalarına uygun olarak, kullanıcı tarafından tanımlanan izleme pencereleri ve çevrimiçi program değişikliği için yardım dahildir.