Ana sayfa Industry News/Endüstri Aktaş Holding’den Bursa’ya Dev Yatırım

Aktaş Holding’den Bursa’ya Dev Yatırım

PAYLAŞ

Aktaş Holding, dünya çapında faaliyet gösterdiği alanlardaki etkinliğini daha da arttırmak, kapasite artışıyla birlikte yeni yatırım alanlarında entegre üretim sistemine geçmek ve sektöre yüksek katma değer sağlamak adına, Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde 30 Milyon TL gibi bir yatırımla ekonomiye kazandırdığı, yeni üretim tesislerinin açılışını gerçekleştirdi.

ABD’den Çin’e, Bulgaristan’dan Brezilya’ya kadar dünyanın dört bir noktasında faaliyetleri bulunan, 6 kıtada 100’den fazla ülkeye doğrudan ürünleri ihraç edilen Aktaş Holding, Bursa’daki yapılanmasında ve dönüşüm sürecinde çok önemli bir yer tutan yeni üretim tesisini 6 ay gibi kısa bir sürede tamamladı. Farklı ürün gruplarının da üretileceği fabrika protokolün katılımı ile hizmete açıldı.

30 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen, 20 bin metrekare kapalı alana sahip, tamamen Aktaş Holding’in üretim modeline uygun olarak inşa edilen tesislerde hava süspansiyon sistemleri üretimi ile birlikte, otomotiv ve savunma sektörünün yanı sıra; inşaattan enerjiye kadar geniş bir yelpazedeki ürünlerin inovatif bir anlayışıyla üretilmesi hedefleniyor.

Aktaş : “İnovatif Düşünce Bizi Her Adımda Dinamik Tutuyor”

“Yenilenmek ve başarı yolunda gelişerek ilerlemek, kurulduğu günden bu yana Aktaş Holding’in her zaman önceliği oldu” diyerek, Aktaş Holding’in yenilikçi yaklaşımlara her koşulda öncelik verdiğini vurgulayan Şahap Aktaş; “Sanayiciler ürünlerinin bulunduğu her ortamda ülkemizi gururla temsil ediyor. Bu süreçte sanayicilerimize düşen en büyük rol ise markalı ürünler ortaya koyabilmek için inovatif düşünebilmek. İnovatif düşünce bizleri her adımda dinamik tutarken, gelişim isteği ile birlikte sürdürülebilir başarıyı da getirecektir. Ancak bu şekilde fark yaratarak dünya pazarlarından daha fazla pay elde edebiliriz. Bizler de Aktaş Holding özelinde bu yolda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Alanında en fazla patent geliştiren bir şirketler grubu olarak; ülkemizi, küresel düzeyde markamızın adı altında temsil etmek ve toplumsal sorumluluk bilincimizle hareket etmekten hiçbir zaman vazgeçmedik. Tüm bu amaçlarımız doğrultusunda, bizlere gelişim ve daha yüksek kapasiteli bir çalışma imkanı sunacak bu yeni binamız, hem sektörümüz hem de ülkemiz adına daha fazla katkı sağlayacak yeniliklerin yuvası olacak. Tesislerimizin başta Bursa olmak üzere, ülkemiz ve dünya ekonomisine hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş

“AR-GE Odaklı Büyümeye Devam Edeceğiz”

Şahap Aktaş’ın ardından söz alan Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sami Erol da, yeni tesislerle birlikte Aktaş Holding olarak, global bir firma olmanın tüm sorumluluklarını yerine getirme gayretini gösterdiklerini belirterek; “Sadece ekonomik anlamda değil; yaptığımız tüm faaliyetlerle içerisinde bulunduğumuz ülkeye ve topluma değer katabilmek, Aktaş Holding’in kurumsal vizyonunun en önemli parçasından biri olmuştur. Standartların ve teknolojinin değişimiyle birlikte müşteri beklentilerinin de hızla değişime uğradığı yeni ekonomik düzende, takip eden değil; takip edilen, sektörde lider olmayı amaçladık. Bursa’daki yapılanmamız açısından çok önemli bir yer tutacak bu yeni üretim tesisimizde, bilgi ve teknolojiyi kullanarak, üretim ve hizmet kapasitemizi yükseltmeyi amaçladık. Markalarımıza da bu yönde yatırım yapmaya devam edeceğiz. Global pazarlara odaklı yönetim anlayışımızı, toplam kalite yönetimine yaklaşımını benimsemiş yetkin profesyonel kadrolarımızla geliştirmek ve AR-GE öncelikli dönüşüm stratejilerimizle de sektöre her açıdan katma değer sağlamak temel amacımız” şeklinde konuştu.