Ana sayfa Industry News/Endüstri Güneş Enerjisi ile Çalışan İlk Paketleme Makinası Yolda

Güneş Enerjisi ile Çalışan İlk Paketleme Makinası Yolda

PAYLAŞ

1996 yılından bu yana hızlı tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren gıda firmalarına destek sağlayan Ensar Elektronik ve Mekanik Endüstri A.Ş., teknoloji üretirken aynı zamanda da fark yaratmayı amaçlıyor.

Ensar; 2015 yılından bu yana güneş enerjisi ile çalışacak bir paketleme makinası üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Projesi ile dünyada bir ilk olmayı hedeflen firma, Ar-Ge faaliyetlerine devam ettiği projesini bir nevi kendi enerjisini kendi üreten hibrit bir makine olarak adlandırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Saray Holding Gıda Grup Başkanı Mehmet Ertabak, “Gıda sektöründe bir ilki gerçekleştireceğimiz ve ihtiyacın ve beklentilerin ötesini karşılamayı hedeflediğimiz yeni projemiz için çok heyecanlıyız. Kısa bir süre sonra makine üretiminde büyük önem verdiğimiz Ar-Ge çalışmalarını tamamlayarak piyasaya güneş enerjisi ile çalışacak bir paketleme makinası sunacağız. Dünyadaki ve Türkiye’deki etkili ekonomik dalgalanmalara rağmen, sektöre özel katma değerli ve verimlilik sağlayan projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.