PAYLAŞ

Tahrik motorları, sürücü sistemleri ve planet vites kutularının üretiminde uzman olan Bonfiglioli Riduttori S.p.A., TQF hassas planet flanşlı redüktör serisini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Sahip olduğu en yüksek burulma sertliği, devirme momenti ve kompaktlığı TQF serisinin başlıca özellikleri arasında. Kompakt servo çözümü TQF + BMD, içerisinde toplam uzunluk ölçülerinin devrim niteliğinde yerden tasarruf sağlayan makine tasarımlarını sunduğu dikkat çekici bir kompakt çözümdür.

Geleneksel bir dişli kutusu/motor kombinasyonunun yerine entegre bir çözüm kullanan TQF+BMD serisi, önemli derecede yer kazandırmakla birlikte sabit mıknatıslı senkron motor ve hassas planet redüktör teknolojileri arasındaki sinerji sayesinde makine tasarımcılarına geniş seçenekler ve daha yüksek performans sunuyor. Benzersiz uygulamalara uyacak şekilde birçok geribildirim cihaz seçenekleri, farklı sargılar, isteğe bağlı fren ve volan seçenekleri başta olmak üzere TQF + BMD serisi için daha fazla esneklik sunuldu. Farklı düzeylerde kişiselleştirme, istek üzerine sağlanabiliyor.

Bonfiglioli TQF+BMD Serisi

TQF hassas planet flanşlı redüktör, beş boyutta tasarlandı (060, 070, 090, 130 & 160) ve 800 Nm’lik aralığa kadar torka sahip geniş oranları kapsıyor. TQF redüktörlerine yönelik tipik uygulamalar, hassas döner eksen sürücüleri, hareketli köprüler & sütunlar ve malzeme taşıma eksen sürücülerini içeriyor.

Hizmet sağlanan ana sanayi kolları ise endüstriyel otomasyon sistemleri, robotik, makine aletleri, paketleme makineleri ve yüksek performanslı servo sürücü sistemleri gerektiren diğer birtakım uygulamaları içeriyor. Yüksek kapasiteli çıkış mil yatakları ile donatılmış olan TQF, uzun ömürlülük ve güvenirlik sağlayarak en yüksek radyal ve eksenel kuvvet uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı.

Geri tepmenin tamamen ortadan kaldırılması dişli şanzımanlarda neredeyse imkansızdır; TQF serisi tasarımı ve yenilikçi üretim süreci sayesinde 3 arcmin’den daha düşük geri tepmeye sahiptir. Bunun dışında İki adet geri tepme sınıfı daha fazla esneklik için mevcut.

Başarılı gövde tasarımı ve optimize edilmiş tek gövdeli planet taşıyıcısı ile birlikte TQF serisi, yüksek dinamik gerektiren uygulamalar ve çok sayıda dur-kalk & geri dönme için ideal olan belirgin derecede daha fazla burulma sertliği sunuyor. Optimize edilmiş tam donanımlı iğne rulmanlı yatak, daha fazla çıkış momenti, artan sertlik, daha az aşınma ve geri tepmeye olanak sağlıyor.

TQF serisi kesintisiz görev ve döngüsel kullanım için tasarlandı. Evrensel Montaj Pozisyonu ve IP65 koruması, çok zorlu ortamlara uyum sağlar ve belirli uygulamalar için daha fazla esneklik ve yarar sağlar. TQF şanzımanının düzgün çalışması ve düşük titreşimi, gelişmiş üretim süreçleri içerisinde başarılı bir uygulama olduğunun kanıtıdır.

Aşırı boyutlandırmayı önleyen servo boyutlandırma aracını kullanarak uygulamanızın optimizasyonu ile birlikte güvenilir, doğru ve açıkça tanımlanmış katalog derecelendirme, bu sayede servo sisteminin devam eden işletme maliyetini optimize etmenin yanında ilk sistem maliyetlerini de en aza indirebilirsiniz.