Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası’nda Atama

Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası’nda Atama

PAYLAŞ

Bosch Türkiye bünyesinde 1972 yılından bu yana dizel ve benzinli motorlar için enjektör üretimi gerçekleştirilen ve Bosch Grubu’nun dünyadaki en gözde üretim tesislerinden biri olan Bursa’daki Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası’nda Teknik Genel Müdürlük görevine Mustafa Bulut atandı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden 1998 yılında mezun olan Mustafa Bulut, çalışma hayatına aynı yıl Bosch Dizel Sistemleri Fabrikası’nda mühendis olarak başladı. 2002-2005 yılları arasında Almanya’daki Homburg fabrikasında, üretim süreçlerinin teknik planlamasından sorumlu olarak çalıştı. 2005 yılında Bursa’ya dönen Bulut, 2014 yılına kadar farklı departmanların yöneticiliğini üstlendi. 2014’te Meksika Toluca’daki Bosch fabrikasına Teknik Genel Müdür olarak atanan Mustafa Bulut, son olarak 2016 yılından bu yana Çin’in Wuxi şehrindeki Bosch Dizel Sistemler Fabrikası’nda Alan Müdürü olarak görev yapıyordu.

Dünyada ve Türkiye’de önemli sorumluluklar üstlendikten sonra kariyerinin 21’inci yılında yeniden iş hayatına ilk başladığı yer olan Bursa’ya dönüş yapan Mustafa Bulut, Bosch’un Türkiye’deki ilk yatırımı olan ve yaklaşık 7.500 kişiye istihdam sağlayan Güç Aktarma Çözümleri Fabrikasında Teknik Genel Müdür olarak göreve başladı. Bulut yeni görevinde;Dizel ve Benzinli Yüksek Basınç Enjektörleri ve Meme Üretimi, Teknik Fonksiyonlar, Kalite Yönetimi ve Metotları, Dizel Enjektör ve Meme Geliştirme, Yüksek Basınçlı Benzinli Enjektör Geliştirme, Bosch Üretim Sistematiği, Çevre ve İş Güvenliği konularının yönetimini üstleniyor.