PAYLAŞ

B&R’nin IP 65 koruma seviyesine sahip panelleri ile taşıma kollu sistemleri çıtayı yükseltiyor.

B&R en yeni taşıma kollu sistemlerini duyurdu. Tamamen kapalı olan bu paneller geniş bir ürün yelpazesinde mevcutlar ve buna ek olarak makinalara optimal olarak yerleştirilmelerine imkan ve-ren IP 65 koruma seviyesine sahipler.
Multi-Touch geniş ekran panelleri HD Ready ya da Full HD çözünürlük ile 18.5″ ile 24″ arasında değişen boyutlardadır. Daha geniş ekranlar ve yüksek çözünürlük her ekranda daha fazla bilgi içerilmesi imkanını sunuyor. Bu durum da kullanıcı ergonomisi açısından bakıldığında önemli bir avantaj olarak değerlendirilmektedir.

Portre Formatında Yüksek Çözünürlük

Büyük boyutlu ekranların bir gereklilik olduğu ancak yeterli miktarda alanın bulunmadığı durum-larda portre formatındaki 21.5″ modeli tercih edilebilir. Opsiyonel yan kolları ile birlikte bu cihaz-ları makinada kullanmak ve manevra ettirmek fazlasıyla kolaydır. Ürün gamında, analog rezistif dokunmatik ekran teknolojisine sahip 4:3 formatındaki iki farklı ürün de mevcuttur. Bu ürünler kul-lanıcılara, halihazırda var olan HMI uygulamalarında bir değişiklik yapmadan kendi operatör dona-nımlarını yükseltmelerine imkan tanır.

Kolay Kablolama

Bu paneller taşıma kollu şaftı aracılığıyla uygun standart kablolar kullanılarak bağlanır (Montaj sonrasında bile kablolama yapılabilir). Özellikle PC ve panel arasında 100 metreye kadar bir mesa-feye olanak veren Smart Display Link 3 modelini tercih edenler için ince RJ45 konektörü nedeniyle kablolama işlemi çok daha basit bir hale gelir.

Kolay İşletme

Gerektiği taktirde taşıma kollu sistemleri butonlar, seçici anahtarlar, kontak anahtarları ve acil stop butonları ile de donatılabilir. Entegre RFID okuyucunun da yardımıyla, servis mühendislerinden sistem operatörlerine kadar herkese bireysel erişim yetkisi oluşturulabilir. Bu tarz bir erişilebilirlik seviyesi ile artık küçük kağıt parçalarına şifreleri not etmek tam da ait olduğu yerde yani geçmişte kaldı.

www.br-automation.com