Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Dassault Systèmes ve Xometry’den Tasarım Ortamında Anında Parça Üretimi İşbirliği

Dassault Systèmes ve Xometry’den Tasarım Ortamında Anında Parça Üretimi İşbirliği

PAYLAŞ

Dassault Systèmes ve Xometry, yapılan bir açıklamayla, müşterilere konsept oluşumundan üretime sürecine geçişi hızlandıracak kesintisiz ve entegre bir parça üretim metodu sunmak üzere işbirliğine gidildiğini duyurdu. Bu işbirliği sayesinde Dassault Systèmes’in SOLIDWORKS ve CATIA uygulamalarını kullanan mühendisler, tasarım ortamından çıkmadan, Xometry’nin MAKE Marketplace platformundaki parça üretim fiyat tekliflerine anında ve otomatik olarak erişebilecekler. Açıklama, Nashville, Tennessee’de düzenlenen 3DEXPERIENCE World 2020 ‘de gerçekleştirildi.

Bu işbirliği, mühendislerin prototipin şekline ve üretim maliyetine odaklanarak, parça üretiminin tasarım ve imalat aşamalarında daha büyük bir rol oynamalarına imkân tanıyacak. Normalde web arayüzü üzerinden bir düzine tıklama gerektiren hizmet sağlayıcıdan imalat fiyat teklifi alma süreci, artık SOLIDWORKS ve CATIA ile entegre bir şekilde, tek tıklamayla gerçekleştirilebilen bir deneyim halini alacak. Mühendisler, diğer MAKE Marketplace tedarikçilerinden otomatik veya elle fiyat teklifi alma seçeneğini kaybetmeden, tasarım ekranlarında Xometry fiyat tekliflerini inceleyip imalat siparişi verebilecekler.

Dassault Systèmes Kurumsal Strateji Direktörü Sébastien Massart, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “MAKE Marketplace platformunu 2018 yılında, müşterilerimizin tasarım ve imalat süreçlerini kolaylaştırmak için kurduk. Xometry ile kurduğumuz işbirliği, bunu bir adım ileri taşıyor. Xometry’nin anında fiyat teklifi sunma özelliği sayesinde müşteriler doğru fiyatta yüksek kalite, katmanlı imalat veya CNC ile üretilmiş parça siparişlerini tek bir tıklama ile geçebiliyorlar. Bu girişimlerin tümü, müşterilerimizin tasarımdan imalata geçişte yaşadıkları sürtünmeyi sürekli olarak azaltma yönündeki vizyonumuzun bir parçası.”

Bu işbirliğiyle Xometry, Dassault Systèmes’in MAKE Marketplace’inin ilk “öncelikli iş ortağı” oldu. Bu yeni kategori, endüstriyel düzeyde kalite sertifikasyonuna ve zorlu müşteri taleplerini yüksek memnuniyet oranıyla karşılayacak üretim kapasitesine sahip, nitelikli hizmet sağlayıcıları tanımlıyor. Dassault Systèmes’, 3DEXPERIENCE Marketplace ekosistemine yeni “öncelikli iş ortakları” eklemeyi planlıyor.

Xometry CEO’su Randy Altschuler, şu değerlendirmede bulundu: “İşlerini başarıyla yerine getirmeleri için mühendislerin doğru araçlara sahip olmaları gerekiyor. İhtiyaçlara hızlı yanıt veren ve güvenilir bir imalat ortağı da bu araçlardan biri. 3D baskı ve talep üzerine imalat alanının lideri olarak, MAKE Marketplace’in faaliyetlerine başlamasından bu yana pek çok müşteriye hizmet verdik. Dassault Systèmes ile aramızdaki işbirliğinin derinleşmesiyle doğrudan müşterilere ulaşıp her müşteri fiyat teklifi talebine yanıt verebiliyoruz. Tüm çalışmalarımız, daha hızlı imalat için.”