PAYLAŞ

Siemens Bina Teknolojileri, DCIM (Datacenter Infrastructure Management – Veri Merkezi Altyapı Yönetimi) çözümü olan Datacenter Clarity LC’in 2.2 versiyonunu 3-4 Haziran 2015 tarihleri arasında Monako’da düzenlenen Datacloud Europe etkinliğinde tanıttı. Siemens’in başarısı kanıtlanmış PLM (Product Lifecycle Management – Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi) yazılımına dayanan Datacenter Clarity LC’nin yaşam döngüsü yönetimi, proses otomasyonu ve diğer servisleri bir araya getirmesi şu an piyasada bulunan en kapsamlı DCIM çözümü olmasını sağlıyor. siemens clarity (1)

Bir veri merkezini tasarruflu bir şekilde yönetebilmek için IT ve tesis yönetimi arasındaki boşluğu kapatmak kritik bir önem taşıyor. Operasyon için gereken tüm varlıkların görselleştirilmesi ve yönetilmesi, veri merkezlerine enerji talebini optimize etme ve operasyonel şeffaflık sağlama imkânı sunuyor. Siemens Bina Teknolojileri, DCIM (Datacenter Infrastructure Management – Veri Merkezi Altyapı Yönetimi) çözümü olan Datacenter Clarity LC, enerji yönetimi, bina yönetimi, yangın güvenliği, bina izleme, veri depolama sistemleri, anahtarlar, yönelticiler, sunucular ve raflar gibi bugüne kadar ayrı olarak yönetilen bir dizi altsistemden gelen bilgileri bir araya getiriyor. Altyapı ve IT bileşenlerine ait performans verisini gerçek zamanlı ve 3D göstermesi ise veri merkezi operatörlerinin kayıt tutması ve kapsamlı raporlar oluşturmasını sağlıyor. Bu çözüm açık mimarisiyle IT ve tesis yönetimi uygulamalarında 850’nin üzerinde protokolü destekliyor.

siemens clarity (2)2.2 versiyonunda bulunan yeni HTML 5 tabanlı internet arayüzü özelliği sayesinde Datacenter Clarity LC’ye tüm internet sunucularından erişim sağlanırken kullanıcılar, dashboardlarıyla zaman ve mekândan bağımsız olarak çalışabiliyor. Aynı zamanda internet arayüzü sayesinde platform daha sezgisel yönetilebiliyor. Datacenter Clarity LC ve IT servis yönetimi (ITSM) çözümleri arasındaki entegrasyon da geliştirildi. Bu sayede artık varlıkları mantıksal olarak gruplamak ve varlıklara özellikler eklemek ayrıca otomatik varlık envanteri oluşturmak da mümkün oluyor. Bununla birlikte, alarm yönetiminin de geliştirilmesiyle altsistemlerden gelen kritik alarmlar Clarity LC içinde görüntülenip yönetilebiliyor.