Ana sayfa Industry News/Endüstri Ditaş ABD Pazarında Gücünü Artırıyor

Ditaş ABD Pazarında Gücünü Artırıyor

PAYLAŞ

“Türkiye’nin ilk rot üreticisi” Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat A.Ş., ulaşım sektörünün ABD’ deki en önemli etkinliklerden olan (TMC) Annual Meeting & Transportation Technology Exhibition’ da yerini aldı. Sektörden uzmanların ulaşım alanındaki en son eğilimleri ve yenilikleri konuştuğu (TMC) Annual Meeting & Transportation Technology Exhibition’a Türkiye’den katılan tek şirket Ditaş oldu. Ditaş’ın OEM kalite belgeli ürünleri katılımcılar tarafından ilgi ile incelendi.

Anadolu’nun kalbinden, Amerika kıtasına ulaşan başarı öyküsü

Ditaş, üretimde 40 yılı aşkın süredir uzman ekibi ve sektörde uzun yıllara dayanan tecrübesiyle ürettiklerini başta ABD olmak üzere 50 ülkeye ihraç ediyor. ABD ile birlikte Avrupa Birliği ihracatta öne çıkan pazarlar arasında yer alıyor. Ditaş Niğde’de yüzde yüz yerli sermayeyle gerçekleştirdiği üretiminin %63’sini ihraç ederken, 2016’dan bugüne ihracatta her yıl büyümeye devam ediyor.

İhracat pazarlarının Ditaş için önemini vurgulayan Ditaş Genel Müdürü Osman Sever, globalleşen dünyaya daha hızlı entegre olmayı amaçladıklarını belirterek, ABD pazarının kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı. Sever, 2014 yılında Amerika kıtasında satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek üzereDitaş America LLC ünvanlı bir şirket kurduklarını ve buradan tüm Kuzey Amerika pazarına ulaşabildiklerini söyledi.

Ditaş Hakkında

Süspansiyon ve direksiyon sistem parçalarını üretmek amacı ile 1972 yılında kurulan Ditaş Doğan Yedek Parça ve İmalat A.Ş., bugün yıllık OEM’e üretim yapan rot üreticisi. 40 yılı aşkın geçmişi ile direksiyon ve süspansiyon sistem parçaları üretiminde, yurtiçine olduğu kadar yurtdışı araç üreticisi firmalara da yüksek kaliteli orijinal ürün sağlayan Ditaş, aralarında dünyanın en büyük OEM rot üreticilerinin de bulunduğu Türkiye pazarında yüksek kaliteli ürünleri, entegre tesisleri ve tecrübesiyle yıllardır önde gelen konumunu koruyor.

Niğde’de 20 bin m²’si kapalı alan olmak üzere toplam 155 bin m²’lik bir alanda üretim yapan DİTAŞ, müşteri isteklerini zamanında karşılayan tasarım kabiliyeti, saha şartlarında simüle eden prototip test tesisleri, modern ve yeni makine parkı, esnek üretim prosesleri ile kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

6 Sigma Kalite Yönetim felsefesiyle çalışan DİTAŞ, ISO 14001 çevre yönetim sistemi sertifikası, IATF 16949 otomotiv tedarikçileri kalite sistemi sertifikası ve Ford Q1 kalite sertifikasına sahip ve aynı zamanda Türkiye’nin en büyük araç üreticilerinin “A” sınıfı tedarikçisidir.