Ana sayfa REHBER Ekstrem Çalışma Koşullarında Güvenilir, Rayında Giden Performans Nasıl Elde Edilir

Ekstrem Çalışma Koşullarında Güvenilir, Rayında Giden Performans Nasıl Elde Edilir

PAYLAŞ

Parker hem ekstrem ortamları hem de ilgili uluslararası standartları nasıl karşılayacağını düşünerek ürünlerini tasarlar ve geliştirir. Özel olarak demiryolu pazarının taleplerine göre şekillendirilmiş ürünler, geniş gerilim toleransı ve ekstrem nem değerleri gibi ihtiyaçları karşılamak için imal edilmiştir ve IEC 61373:1999 Kat 1 Sınıf B (Şok ve Vibrasyon) ile uyumludur.

Viking Xtreme serisi pnömatik vanalar, +60◦C’den -40◦C’ye kadar sıcaklıklarda iyi sonuç verebilen standart bir ürün serisine mükemmel bir örnektir. Bu zor yıpranan vanalar, aynı zamanda soğuk ortamlarda termal şokların tünellere girip çıkmasını canlandırmak için hızlı sıcaklık değişiklikleri uygulandığında vananın etkili bir şekilde çalıştığını gösteren, çalışır halde yapılan “kışa hazırlık” testlerini başarıyla geçmiştir.

Parker Xtreme vanaları, frenleme ve kavrama kontrolleri, yük boşaltma sistemleri ve kapı kumanda uygulamalarında kullanım için idealdir. Bu vanaların düşük sıcaklık yeterlilikleri, kontrol kabinlerini kötü hava koşullarının getirdiği olağan kısıtlamalar olmaksızın konumlandırma özgürlüğünü verir. Basitleştirilmiş entegrasyon ve daha kolay bakım ile Viking Xtreme, genel kurulum maliyetlerinde tasarruflara katkı sağlayabilir.

Viking Xtreme vanalarının yanı sıra Parker, ISO15552’ye uyumun yanı sıra -40°C’den +150°C’ye kendini kanıtlamış bir beceri sergileyen P1D-X silindir serisini sunar. Bu tasarım yüksek güvenilirlik, düşük sızıntı ve uzun hizmet ömrü sunan düşük sıcaklık pnömatik silindirleri sağlamak için en çok aranan sızdırmazlık teknolojisi özelliklerini birleştirir. Sızdırmazlık elemanları, düşük sıcaklıklar için özel olarak geliştirilmiştir ve -40°C ile +80°C arasında çalışırken malzeme ekstrem düşük sıcaklıklarda bile elastik özelliklerini koruduğundan optimum performansı verebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Standart üretim birimleri olarak sunulan bu ekstrem silindirler ve vanalar, çeşitli uygulamalar için uygundur ve bakım amacıyla veya mevcut bileşenlerin doğrudan değiştirilmesi için kolayca bulunabilir. Yetkin bakım teknisyenlerinin sayısı azalırken, kalanlar da kolay anlaşılabilen ve kolay bulunabilen bileşen yapısına ihtiyaç duyarlar. Düz ve modüler solenoid vanalara ve hava silindirlerine sahip olmak da parça değişikliklerini, kolay bir tak-çalıştır işlemine dönüştürmeye yardımcı olur.

Ekstrem çevre koşullarında pnömatik ürün performansı elbette sağlanan havanın kalitesine de bağlıdır. O nedenle Parker’ın demiryolu endüstrisi için NF F11-100 Hava Kalitesi Standartları uyarınca hava sağlama yeterliliğine sahip, sınıfının lider hava filtrasyonunu ve eksiksiz filtreleme ve kurutma paketlerini sağlıyor olması şaşırtıcı değildir.

Sonuç olarak en uygun pnömatik bileşenlerin seçimi, gerekli bakım faaliyetinde düşüşe katkı sağlar ve hem ekipmanın hem de taşıtların yaşam döngüsü maliyetlerini iyileştirir. En iyi çözümü değerlendirirken, hava işleme aşamasından ekstrem hava koşulları için tasarlanmış bileşenlere kadar eksiksiz bir sistem yaklaşımından faydalanmak, her bir sistem elemanından uzun ve güvenilir bir performans alabilmeyi destekler. Parker serisinden seçim yapmak, mevcut sistemlere entegre edilebilen standart bileşen serilerinin ulaşılabilirliğinin getirdiği önemli ek avantajlar ve elbette kanıtlanmış bir performans geçmişine sahip, saygın bir şirket ile ortaklık yapmanın getirdiği iç huzuru verir.

Parker Hannifin, kapsamlı bir sağlam ve dayanıklı pnömatik, akışkan ve elektromekanik hareket kontrol çözümleri serisi sunan küresel bir imalatçıdır. Kanıtlanmış uzmanlığı ve demiryolu endüstrisine çözüm sunmada 40 yılı aşkın deneyimi ile Parker, müşterilerine zengin bir ürün ve uygulama bilgisi sunar.

Parker’ın performans, uygulama, maliyet, ağırlık ve alan zorluklarınıza çözüm üretmeye hazır özel ulaştırma ekibi ile çalışmanız yararlı olur mu?

Çözüm ihtiyaçlarınızı görüşmek üzere bizimle irtibat kurun: transportation.turkey@parker.com