Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Elektrik Sektöründe Ar-Ge farkı

Elektrik Sektöründe Ar-Ge farkı

PAYLAŞ

Elektrik tesisatları ekipmanları, anahtar ve priz sektöründe geliştirdiği yenilikçi ürünlerle fark yaratan Günsan Elektrik, gelişen ihtiyaç ve beklentilere göre ürün gamını sürekli güncelleyerek, zenginleştiriyor. Ar-Ge’ye sektörünün üzerinde bir yatırım yapan Günsan’ın bu yatırımlarının meyvelerinden biri de 2017’de geliştirdiği akıllı telefon uygulaması Radius App, dünyada bir ilk olan bu uygulama ile kullanıcılar kendi anahtar ve prizlerini diledikleri gibi tasarlayıp sipariş verebiliyorlar.

Akıllı ekipmanlar 2020’de piyasaya çıkacak

Elektrik tesisat ekipmanlarının işlevselliklerinin yanında günümüzde kaliteleri ve tasarımlarıyla da yaşam alanlarının bir parçası haline geldiğini söyleyen Günsan Elektrik CEO’su Francisco Gil Garcia, 2020 yılına ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi: “Günsan olarak, ürünlerimizde en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Herkesin zevkine uygun olacak şekilde tasarımlar geliştiriyoruz ve ihtiyaçlara yönelik ürünler tasarlamaya çalışıyoruz. Bunu da Ar-Ge ve inovasyon kabiliyetimize borçluyuz. Yeni teknoloji ve trendleri içeren yenilikçi ürünler geliştiriyoruz. 2020’nin üçüncü çeyreğinde pazara akıllı bina sistemlerine uygun ürün grubumuzu sunmayı hedefliyoruz. Ar-Ge departmanımızla geliştirdiğimiz yeni ürünlerimiz farklı pazarlarda da bize rekabette avantaj yaratıyor.”  

Enerji tüketimini azaltan ürünler yolda!

Anahtar/priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kategorilerinde toplam 17 bin parçalık ürün portföyüne sahip Günsan’ın 50 milyon adetin üzerinde anahtar/priz üretim kapasitesi bulunuyor. Ürünlerini 50’den fazla ülkeye ihraç eden Günsan, 2019 yılında portföyüne Afrika, Ortadoğu ve Rusya pazarlarını da dahil ederek, ihracatını artırdı. İhracat yaptıkları ülke sayısını artırmaya odaklandıklarını söyleyen Garcia, Günsan’ın 2020 hedefleri arasında enerji tüketimini azaltmaya katkıda bulunan ürünler geliştirmek de olduğunu kaydetti.