PAYLAŞ

Bir Emerson şirketi olan Emerson Industrial Automation’ın alt kuruluşları Control Techniques ve Leroy-Somer, geçtiğimiz gün Interlift 2015 fuarında geniş bir değişken hızlı sürücü dizisi ve özel olarak asansör piyasası için tasarlanmış yeni bir kalıcı mıknatıs motoru sundu.

Control Techniques E200 ve E300 sürücüler ve Leroy-Somer E27 motoru, asansör sistemlerinin yerleştirilip çalıştırılmasını hızlı ve basit hale getiriyor. E200 & E300, arkadan ışıklandırmalı bir LCD ve bildik asansör terimleri ve birimleri yoluyla hızlı kurulum içeren akla yatkın bir kullanıcı arabirimi sayesinde kolay ayar süreci sağlıyor. Kompakt ve sessiz E27 motoru ise mekanik ve elektriksel kurulumu kolaylaştırmak için tümüyle yeni bir tasarıma sahip. Merkezi bir kasnak şasinin basitleştirilmesini mümkün kılıyor ve aynı zamanda kasnağa ve halatlara tam erişim sağlıyor. Güç, frenler, termal sensör ve şifreleyici için hızlı konektörlerle donatılmış olduğu için, E27 motoru hızlı ve güvenilir bir elektrik bağlantısını garantiliyor.

Optimum Konfor

Hem E200 hem E300 modeli başlama, çalışma, yavaşlama ve durma için yüksek çözünürlüklü, çok basamaklı ve titreşimsiz motor kontrolü için ultra hızlı bir akım kontrol çevrimi içeriyor. Ayrıca E300, doğrudan zemine konumlandırma, DCP3/4 ve Modbus RTU protokollerini destekleyen gelişkin bir iletişim arabirimi, kısa zemin operasyonları ve yerleşik veri girme yetenekleri sayesinde ilave konfor düzeyleri sunuyor. İsteğe bağlı yük hücresiyle donatılmış E27 motoru ile birlikte, başlama momenti yük düzeyine uyarlandığından konfor daha da yüksek düzeye ulaşıyor.

E200 veya E300 sürücüler (EN61800-5-2:2007 uyarınca STO) ve E27 motoruyla bir araya geldiğinde, Fren Kontrol Birimi (Brake Control Unit, BCU), normal çalışma esnasında fren kaynağının yönetimi ve kurtarmanın yönetimi (EN81-20 / 50 uyarınca) şeklinde iki ana işlev sunan kontaktörsüz bir çözümdür. Sürücü ile motor arasındaki hattı kesen iki bağımsız kontaktör ile fren kaynağı hattını kesen iki kontaktör kaldırılmış. Bu sayede, asansör boşluğundaki gürültü ortadan kalkar ve hem donanım hem de kablo açısından tasarruf edilmiş oluyor.

Emerson Industrial Automation’ın asansör piyasası strateji müdürü John Orrells şu açıklamayı yaptı: “E200 ve E300 sürücüler, E27 motoru ve Fren Kontrol Birimi birlikte kullanıldıklarında asansör müşterilerimiz için eksiksiz bir çözüm sunuyor. Bu ürünler, kapsamlı pazar araştırmaları ve müşterilerimizden alınan geribildirim sonucunda geliştirildi. Araştırmalarımız mühendislik ve tasarım programımızı doğrudan etkiledi ve bunun sonucunda özel olarak birlikte çalışmak üzere tasarlanmış sürücüler ve motorlar ürettik. Bu sayede, hem basitleştirilmiş bakım ve satış sonrası hizmetlerle birlikte müşterilerimize ilave bir yüksek performans garantisi sunuyor, hem de asansör piyasasının tüm gereklerini karşılıyoruz.”