PAYLAŞ

Bir Alman firması olan Delphin Technology AG, titreşim ve titreşim sinyallerini toplayan yeni Expert Vibro ölçüm cihazını geliştirdi. Expert Vibro ile vibrasyon ölçümü artık daha kolay. Sezgisel konfigürasyon sayesinde uygulama hızı artar ve devreye sokma süresi kısalıyor.

Kompakt Expert Vibro, her kanalda 50kHz hızındaki örnekleme oranlarına sahip 16 senkron analog girişle donatıldı. 24-bit A/D dönüştürücü ile ölçümler yüksek hassasiyetle gerçekleştirilir. Kullanıcılar voltaj, IEPE ve şaft vibrasyon ölçümlerinde analog girişler arasında değişim yapabilir. Entegre komparatörler ve dijital girişler ile esnek tetikleme sağlanır. Saniyeler içinde 8 dijital girişe kadar geçiş yaparken aynı anda ölçüm verileri de görüntülenebilir.

Expert Vibro, LAN veya USB bağlantılar üzerinden bilgisayara bağlanabilir. Bağımsız çalıştırma için opsiyonel WLAN, UMTS ya da LTE modülleri de mevcuttur. SMA soketleri ile anten bağlanabilir. Fieldbus (veri haberleşme protokolü) için Modbus TCP ile birlikte iki adet PROFIBUS arayüzü de mevcut. Birçok kanaldan gelen vibrasyon verilerini işlemek için birden fazla Expert Vibro cihazi senkronize edilebilir.

Zaman sinyalleri ve spektrumlarla karakteristik değerler belirlenebilir. Spektrumlar online olarak (FFT) olarak hesaplanır, zaman sinyalleri ve karakteristik değerler ile birlikte kaydedilir. Expert Vibro, bağımsız çalışmayı sağlayan dahili veri depolama kapasitesine sahiptir. Çok yönlü yazılım kanalları ile Expert Vibro, karmaşık analiz ve görüntüleme gibi görevlerde kullanılabilir. Expert Vibro’nun dokunmatik ekranı üzerinden önemli konfigürasyon veya ölçüm verilerine ulaşılabilir.