Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Emerson’ın Yeni Enerji Tasarrufu Uygulaması Şirketlerin Harcamalarını Azaltıyor

Emerson’ın Yeni Enerji Tasarrufu Uygulaması Şirketlerin Harcamalarını Azaltıyor

PAYLAŞ

Enerji tasarrufunu teşvik etme konusunda uzun bir geçmişe sahip olan Emerson Industrial Automation enerji harcamalarını düşürmek için tasarlanmış teknolojik çözüm ve hizmetlere büyük yatırımlar yapmış bir kuruluş. Emerson bu alandaki uzmanlığına dayanarak şimdi de “Energy Saving Advisor – ESA” Enerji Tasarrufu Danışmanı’nı sunuyor. Yeni bir mobil uygulama olan Danışman, şirketlere yüksek performanslı sürücü çözümleri kullanarak uygulamalarında gerçekleştirilebilecek enerji tasarrufunu hesaplama fırsatı veriyor.

Kolaylıkla kullanılabilen ve yüksek derecede kesin ve etkileşimli olan Enerji Tasarrufu Danışmanı, ister sabit, ister de değişken hızlı olsun ve ister asenkron, ister de sabit mıknatıslı senkron teknolojiyle çalışsın, motor uygulamalarında Emerson’ın yüksek etkinlikli sürücü çözümleri kullanılarak elde edilmesi olası maliyet tasarrufunun saptanmasını ve hızla değerlendirilmesini mümkün kılıyor.

Tek başına motora ya da değişken hızlı bir sürücünün katkısına ek olarak Enerji Tasarrufu Danışmanı (ESA), mekanik ya da elektronik denetleme sistemi de dahil olmak üzere, motorlu uygulamayı motordan şebekeye kadar bir bütün olarak ele alıyor.

Enerji Tasarrufu Danışmanı (ESA) çok kolay ve hızlı bir şekilde simülasyonlar oluşturarak mevcut ekipmanı değişik müşteri senaryolarıyla karşılaştırıyor ve böylelikle en geçerli çözümlemeyi elde edip enerji optimizasyonu gerekliliğini karşılıyor. İlgili uygulamaya ilişkin olası tasarruf derhal hesaplanıp görsel bir özet olarak veriliyor. Simülasyonun bir dökümünü ve elde edilen sonuçları içeren ayrıntılı bir rapor sonradan e-postayla gönderilebiliyor.

Enerji Tasarrufu Danışmanı (ESA) simülasyonun sonuçlarını daha derinlemesine bir çözümleme için doğrudan Emerson’ın enerji optimizasyonu uzmanlarına da iletebiliyor. Uzmanlar da, ilgili uygulama için en iyi performans gösteren sürücü sistemini seçerek bir cihaz ya da sürece ilişkin genel enerji optimizasyonu yaklaşımının benimsenmesini önerebiliyor. Emerson’ın uzmanları, şirketlerin yatırımdan alınacak karşılık ya da toplam kullanım maliyeti açısından hedeflerine bağlı olarak, en iyi seçenekleri önerebiliyor ve böylelikle yatırımların performansının iyileştirilmesine katkıları oluyor.