Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Piltech Pil Akü Batarya ve Elektro-Mobilite Fuarı’nın Tanıtımı Gerçekleştirildi

Piltech Pil Akü Batarya ve Elektro-Mobilite Fuarı’nın Tanıtımı Gerçekleştirildi

PAYLAŞ

Elektrikli araç kullanımının hem Türkiye’de hem de tüm dünyada hızlı bir şekilde arttığı bugünlerde çevreye duyarlı ve sürdürülebilir enerji konusunda yepyeni bir anlayış ortaya koyan Piltech Fuarı’nın tanıtımı 9’uncu kez düzenlenen Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda yapıldı.

Eko Fuarcılık tarafından 16 – 18 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi 11’inci salonda düzenlenecek Piltech’ın tanıtımına basının, sivil toplum örgütlerinin, üniversitelerin ve sektörün ilgisi büyük oldu.

“Günümüzde elektrikli bisikletler, elektrikli otomobiller baş döndürücü bir hızla yayılmakta, bunlar için bataryalar üretilmekte, şarj istasyonları kurulmakta. Göz alıcı bir ekonomi yaratan bu sektörün Türkiye’de de gelişim içinde olduğu açık” diyen Fuarlar Müdürü Müdürü Altınay Bekar, sözlerine şu şekilde devam etti: “Çevre hassasiyeti en üst düzeyde bulunan elektrikli motorların otomotiv ürünlerinde kullanılmaya başlanması, dünyanın geleceği adına umut verici. İşte Piltech, pil ve akülerin en genel anlamda kullanımı, şarj aletleri, tamiri, bakımı, atıklarının yönetimi konularının yanında özellikle de elektrikli otomobil ve taşıtalara odaklanacak. Piltech, EKO Fuarcılık’ın diğer fuarlarında da olduğu gibi üzerinde detaylı ve titiz çalışmalar yapıldıktan sonra hayata geçirilen bir fuar. Piltech sektöre yeni bir soluk getirerek büyük küçük demeden sektördeki tüm oyuncuları nitelikli ziyaretçiler ile buluşturmak ve yeni iş ilişkileri geliştirmek için büyük bir fırsat niteliğinde.”

Piltech Pil Akü Batarya ve Elektro-Mobilite Fuarı

Türkiye ve 4 saatlik uçuş mesafesindeki yaklaşık bir buçuk milyar nüfuslu coğrafyanın ilk ve tek örneği durumundaki Piltech Pil Akü Batarya ve Elektro-Mobilite Fuarı’, 16 – 18 Kasım 2016 tarihleri arasında Yeşilköy’de bulunan İFM (İstanbul Fuar Merkezi) 11 numaralı holde Tirex Lastik ve Teknolojileri Fuarı ile birlikte gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda 9 ve 10 numaralı hollerde ise Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı yapılacaktır. Fuar, elektrikli otomobiller, enerji depolama sistemleri, teknolojileri, enerji depolama sistem bileşenleri, malzemeleri, ekipmanları, test/kontrol ölçüm cihazları, geri dönüşüm ve atık yönetimi ile hizmet sunucular zincirindeki geniş ürün ve hizmet yelpazesini içermektedir.

www.piltech.com.tr