Ana sayfa OTOMASYON OKULU Endüstri 4.0 ve İyileştirme İçin CODESYS 3 HMI / PLC

Endüstri 4.0 ve İyileştirme İçin CODESYS 3 HMI / PLC

PAYLAŞ
Turck; TX700

Modbus RTU’dan OPC-UA’ya kadar arabirimlere sahip TX700 HMI’lar, mevcut kurulumları modern otomasyon sistemlerine uygun hale getirir.

SPS IPC Sürücüler fuarında, Turck, TX HMI / PLC serisine ek olarak Codesys 3 programlama ile bazı güçlü cihazları sunacak. Yerleşik TX500 modelleriyle karşılaştırıldığında, iki merkezi modifikasyon eklendi: TX700 cihazları 800 MHz çalışma frekansında çok çekirdekli işlemcilerle çalışır ve modern bir Linux platformu kullanır. Bu yeni özellikler daha karmaşık kontrol görevlerini ve görselleştirmeleri gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Kapasitif dokunmatik işlevli TX700 ünitelerin cam ekranı, tipik olarak akıllı telefonlarla kullanılan hareket kontrolü teknolojisini kullanarak sezgisel çalışmayı mümkün kılar.

Geniş arabirim yelpazesiyle TX700 üniteleri, Profinet, Ethernet / IP, Modbus TCP, Modbus RTU ve CANopen’de master olmak gibi çok yönlü kullanım avantajı sunar. TX700 serisini her iki Modbus haberleşmesinde de slave (sunucu) olarak kullanmak mümkündür. Bu çok yönlülük, stokta tutulması gereken cihaz varyasyonunun sayısını önemli ölçüde azaltır. CANopen ve Modbus RTU, iyileştirme çalışmaları ve mevcut makine parçalarını modern kontrol sistemlerine kolayca bağlamak için özellikle kullanışlıdır. Entegre bir OPC UA sunucusu, izleme verilerinin daha yüksek seviyeli sistemlere paralel aktarımına izin verir.

Sağlanan üç ayrı Ethernet portu sayesinde kullanıcılar, makine kontrolöründen bulut veya ofis IT ağlarına iletişimi fiziksel olarak ayırabilirler. Bu özellik, güvenilir PLC operasyonunu garanti eder ve hat topolojileri oluşturmak için anahtar işlevlerinin uygulanmasını sağlar. Bir Sub-D konektörü, bir SD kart yuvası ve iki USB portu fiziksel arayüz aralığını tamamlar.

TX700 cihazları 5, 7, 10, 15 ve 21 inç ekran boyutlarında mevcuttur. Turck’un TX100 Serisi ayrıca herhangi bir PLC işlevselliği olmayan basit HMI cihazları sunmaktadır.