Ana sayfa OTOMASYON OKULU InnoEnergy’nin, yenilikçi şirketleri bir üst seviyeye taşıyan PowerUp! Challenge yarışması başlıyor

InnoEnergy’nin, yenilikçi şirketleri bir üst seviyeye taşıyan PowerUp! Challenge yarışması başlıyor

PAYLAŞ

InnoEnergy, küresel bir etki bırakmak ve sürdürülebilir bir dünya isteyen girişimcilere bir eş yaratıcı, akıllı bir yatırımcı ve endüstri hızlandırıcı olarak destek oluyor. InnoEnergy ağına katılmayı başaran şirketler; ürün iyileştirme, geliştirme ve denemeleri, ticarileştirme stratejileri, uluslararası piyasalara sunum ve bu pazarlarda büyüme ile fonlama fırsatlarından faydalanıyor.

InnoEnergy yatırımlarına en iyi örneklerden biri de şu anda 1,6 milyar euroluk değeriyle Avrupa’nın en büyük lityum-iyon pil üreticisi olan Northvolt. 2016 yılının başlarında şirket henüz kurulmadan önce Tesla’nın iki eski üst düzey yöneticisi Peter Carlsson ve Paolo Cerruti, destek almak için InnoEnergy’ye başvuruda bulunmuştu. Asya’daki konvansiyonel pil üretim tesislerinin aksine Northvolt, temiz enerji kullanılarak oluşturulan bir teknolojik mükemmellik sunmaya hazırlanıyor. Northvolt, kısa bir süre önce Avrupa Yatırım Bankası’ndan 350 milyon euro yatırım aldı ve şu anda Kuzey Kutup Dairesi yakınında bulunan Skellefteá’daki Northvolt Ett ve Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Northvolt Zwei ile en büyük yeşil enerjili pil fabrikalarını kuruyor.

PowerUp! Challenge yarışması, Orta ve Doğu Avrupa’daki kuruluşlara, InnoEnergy portföyündeki bir sonraki Unicorn girişim olma fırsatını sunuyor. Yarışmaya, geliştirmenin tüm aşamalarındaki girişimciler başvurabiliyor. Yalnızca bir fikriniz olması veya bir sonraki müşterinizi arıyor veya pazarda büyüme planlaması yapıyor olmanız fark etmiyor. Odak alanları enerji, ulaşım, temiz teknoloji, akıllı şehirler olsa da yarışma tüm farklı fikirlere de açık.

InnoEnergy PowerUp! Challenge kapsamında özellikle uygun koşullara sahip startup’lar için 65 bin euro para ödülü ve Yılın Startup’ı unvanının sahibi olabilecekleri bir yarışma düzenliyor. Bu yarışmanın diğer avantajları arasında iş planlama, sunum tasarımı, IP koruma gibi konularda uluslararası alan uzmanlarının desteğini sunan Business Bootcamps© programına katılım da bulunuyor.

PowerUp! Challenge’a başvurular, 5 Mart 2020 tarihine kadar InnoEnergy web sitesi üzerinden yapılabilir: https://powerup.innoenergy.com